12 квітень 2024, П'ятниця, 19:05

Заарештовано судно з «ільменітової схеми» Дмитра Фірташа

21 Лютого 2018г.
28208203 567324876960025 460249394 O 730x380

17 лютого за процесуального керівництва прокуратури Автономної Республіки Крим в межах кримінального провадження співробітниками ГУ СБУ в АР Крим та Державної прикордонної служби України проведено санкціонований обшук морського судна «Нафторудовоз 45», яке ходить під прапором України, порт прописки – Херсон. Відповідну ухвалу на проведення обшуку було надано Херсонським міським судом 16 лютого 2018 року.

21 лютого, судом задоволено клопотання прокуратури АР Крим щодо накладення арешту на судно. Про це повідомив речник Генеральної прокуратури Андрій Лисенко у соцмережі.

Він також навів коментар ситуації прокурора Автономної Республіки Крим Гюндуза Мамедова: "Це вже черверте судно на яке накладено арешт. Проте на відміну від інших морських суден, які незаконно заходять в закриті порти Криму, за матеріалами слідства судно «Нафторудовоз 45» має відношення до незаконної поставки ільменітової руди на територію АР Крим через порт «Кавказ». Вивчення судової документації та серверу трафіку дасть змогу підтвердити протиправну діяльність українського судновласника та захистити економічні інтереси нашої держави".

За переміщенням згаданого судна із так званої «ільменітової схеми» із Керченської протоки до порту Херсон 17 лютого цього року спостерігали кореспонденти Центру журналістських розслідувань. За даними видання, судно Nefterudovoz 45 М, яке доставило із турецького Самсуна у Керченську протоку близько трьох тисяч тонн ільменітової руди і перевантажило її на рейді для подальшого транспортування до закритого порту Керч, повернулося до Херсону. Єдиним підприємством у окупованому Криму, яке використовує ільменітову руду як сировину, є завод «Кримський титан» Дмитра Фірташа.

Як нагадує Резонанс, військова прокуратура Південного регіону України оскаржує у апеляції рішення Окружного адміністративного суду Києва, яким скасувано введення економічних санкцій за порушення режиму тимчасово окупованої території Криму щодо ПАТ «Морський регістр судноплавства в Україні». У прокуратурі вважають, що згадане вітчизняне акціонерне товариство є підрозділом російської федеральної установи "Російський морський регістр судноплавства", яка має свій режимно-секретний орган і входить до системи сертифікації РФ «Военный Регистр».

УКРАЇНСЬКІ ПРИГОДИ «РОСІЙСЬКОГО МОРСЬКОГО РЕГІСТРУ СУДНОПЛАВСТВА»