28 березень 2024, Четвер, 16:41

Вірус Petya – це замітання слідів іншої кібератаки, – заступник глави АП

4 Грудня 2017г.
Снимок экрана 2017 12 04 в 15.55.02

Питання кіберзлочинності, а також фейкових новин, або використання технологій у військовій боротьбі - є одним із головних викликів для суспільства. Як повідомляє Резонанс, про це в ефірі проекту «ДокаZ з Олексієм Шевчуком» телеканалу ZIK заявив заступник глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків. «Інформаційна війна, кібервійна, усі види гібридної війни, якими експерементує Росія - нині спостерігаються в Україні», - констатував посадовець. За його словами, це і спонсорована іншими країнами кіберзлочинність, що має на меті компрометацію інформаційних ресурсів нашої держави, приватних установ та спрямована на дестабілізацію ситуації в країні.

Заступника глави АП також повідомив, що «вірус Petya - це замітання слідів іншої, більш складної кібератаки» - масштабної крадіжки інформації з корпоративних Інтернерт-ресурсів. Усе це Д. Шимків вважає продовженням гібридної війни із Росією.

КІБЕРАТАКА: ЯКИХ НАСЛІДКІВ ОЧІКУВАТИ

Серед інших прикладів злочинів у мережі Інтернет екс-директор ТОВ Майкрософт Україна Д. Шимків розповів про фіктивну компанію, що діяла у центрі Києва і мала штат у 400 працівниками. За його інформацією, заміть розробки антивіруса шахраї «створили вірус, що вкрав кошти у громадян у всьому світі».

Дмитро Шимків визнав, що окремі державні структури нехлюйськи ставляться до кібербезпеки. «Держустанови на власних інформаційних ресурсах розміщували у прихованих місцях досить важливі документи, які навіть Гугл може проіндексувати, не кажучи про російських хакерів», - розповів Д. Шимків.

ЛІКВІДОВАНО МІЖНАРОДНУ КІБЕРМЕРЕЖУ, ЩО ЗАВДАЛА ЗБИТКІВ НА 100 МЛН ЄВРО

Також він відмітив недостатню кількість фахівців із протидії злочинам в Інтернет-мережі у лавах Департаменту кіберполіції МВС, СБУ та військовому відомстві.

Відтак державним структурам допомагають волонтери. «Дуже хотів би подякувати волонтерам з Inform Napalm та Український кіберальянс. Вони є фаховими спеціалістами, які не перебувають ні на державній службі, ні на військовій. Але дуже серйозно допомагають нашим силовикам збирати та отримувати інформацію», - сказав чиновник з АП.