12 квітень 2024, П'ятниця, 20:06

Вестмінстерський міст, бульвар Шевченка….

26 Березня 2017г.
Снимок

Це не просто брутальне вбивство. Це публічна геостратегічна акція-анонс. Це новий етап гібридного тероризму, який набув глобального характеру.

Зведення факту смерті колишнього депутата Держдуми Дениса Вороненкова до персональної помсти Путіна є лише одним із ста чинників цієї трагедії.

Особиста помста Путіна, звичайно, тут присутня.

Але насправді ця подія не є одиноким фактом. Це анонс до можливої майбутньої серії публічних терористичних актів, які можуть статися в мирній Україні найближчим часом.

Терористичні акти лише вчорашнього дня: підрив мосту на Луганщині, підрив складу в Балаклеї, які провели спецслужби Кремля, мають на меті довести міжнародній спільноті, що Україна - як держава - не відбулась.

Путінці вже три роки доводять глобальному світу, що Майдан гідності є абсолютним злом сучасності і мстяться за Майдан Гідності всій планеті.

Режим в Кремлі намагається звести всі досягнення українського суспільства до рівня маргіналізму.

В цій ситуації нам всім варто вимагати від нашої влади, яку ми обрали і на яку покладали великі сподівання, негайної модернізації правоохоронних і силових відомств. Але не поодинці, а в комплексній моделі мультифункціонального безпекового сектору.

Ми не можемо в час надзвичайних динамік глобалізації жити за законами і регламентами минулого. Необхідно змінювати підходи до організації і діяльності всієї безпекової системи. Зокрема, ми не завершили процес тотального викорінення кремлівської агентури на всіх рівнях безпекового сектору.

В ситуації з Вороненковим ми бачимо абсолютний професіоналізм спеціаліста, який охороняв дану особу. Він діяв бездоганно. Будучи пораненим, зумів знешкодити терориста.

Але є питання до тих безпекових інституцій та посадових осіб, які організовували захист Вороненкова. Чому поряд з ним знаходився лише один охоронець? Чому на Вороненкові не було бронежилета? Чому йому дозволяли пересуватись по місту без відповідного технічного супроводу? Чому, зрештою, не розглядались потенційні можливості подібного террористичного акту? Адже з точки зору свідчень у справі розслідування злочинів Януковича це був один із найцінніших свідків. І тут виникає так багато питань, що однією відповіддю не обійтись.

Хочу ще сказати, що нещодавній терористичний акт в Лондоні, біля парламенту Британії і теракт на бульварі Шевченка, в центрі Києва — це події одного порядкового рівня. Це все глобальний гібридний тероризм.

Тут виникає ще одна лінія. Україна сьогодні є полігоном глобального гібридного тероризму. Так само як Сирія чи Європа. Але прояви цього тероризму в Україні набагато складніші, бо вони часто проводяться в прихованому режимі партійно-політичних впливів з одного боку, і абсолютної публічності під виглядом дискусій навколо найболючіших проблематик в ЗМІ і соцмережах. Тобто, точки попадання в найвразливіші місця суспільної думки абсолютні.

 Dsc5573
Микола Голомша Перший заступник Генерального прокурора України (2014 рік), професор права, доктор філософії в галузі державного управління, заслужений юрист України