23 березень 2024, Субота, 20:33

Українці чекають оголошення підозр VIP-персонам, а не їх холуям

14 Червня 2016г.
41349e09e3862d4fa3f5fd7475340bab

Розслідування правопорушень «сімейства» Януковича з використанням слідчої схеми, основою якої є стаття 255 Кримінального кодексу України (створення злочинної організації з метою вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину, керівництво такою організацією або участь у ній, або участь у злочинах, вчинюваних такою організацією…) - дещо суперечливий, але на сьогодні єдиний дієвий механізм для досягнення позитивного результату.

Знаю, що більшість правників, практичних працівників, експертів з питань кримінальної юстиції підтримують таку позицію.

В нашому випадку складну конструкцію зазначеної статті Кримінального кодексу можна викласти кількома словами: узурпація влади, зловживання владою, перевищення владних повноважень із вчиненням тяжких та особливо тяжких злочинів, у першу чергу розкрадань народних коштів і майна.

Хто ж, окрім Януковича, Азарова, Курченка… (нещодавно затриманих й невідомих громадськості Сухомлина і Кошеля не серйозно ставити у цей ряд), приймав участь в узурпації влади – читай створенні злочинної організації?

1. Народні депутати України, які у лютому-липні 2010 року з метою узурпації влади Віктором Януковичем та його оточенням звернулись до Конституційного суду України із безпідставними поданнями щодо: зміни судової системи України; надання можливості окремим депутатам приймати участь в формуванні коаліції депутатських фракцій; протиправного наділення Президента додатковими повноваженнями для захоплення державної влади.

Лише кілька з них, як то Пшонка А.В., Царьов О.А., втекли з України й переховуються за кордоном, а більше двохсот підписантів узурпаторських документів спокійно продовжують свою справу. Хто в народних депутатах (Бахтєєва Т.Д., Довгий С.О., Хомутиннік В.Ю., Звягільський Ю.Л., Ківалов С.В., Шпенов Д.Ю., Мороко Ю.М. та інші), а хто й без депутатського «даху» добре почувається на землі України-неньки (Волков О.А., Бондаренко О.А., Ахметов Р.Л., Хмельницький В.І., Піскун С.М. та інші).

Зрозуміло, що донецько-військовий порядок у парламентській коаліції передбачав, що народні депутати не сміли запитувати про суть документів, які підписують, й у багатьох випадках не бачили їх й не знайомились з ними. Тому складно довести умисність їх дій.

Але вбачаються усі ознаки неналежного виконання депутатами своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 ККУ, покарання до 5 років позбавлення волі).

2. Судді Конституційного суду України, які після президентських виборів у 2010 році ухвалили низку явно замовних і неправосудних рішень, що призвели до узурпації влади В.Януковичем і створення ним та його найближчим оточенням злочинної організації, яка діяла під прикриттям державних органів та використовувала їхні можливості для безкарного вчинення тяжких і особливо тяжких злочинів.

Серед таких рішень: від 11 березня 2010 року, яким зруйновано судову систему, позбавлено Верховний Суд судових повноважень та надано можливість створення ручних спеціальних судів; від 6 квітня 2010 року про надання можливості окремим народним депутатам брати безпосередню участь у формуванні коаліції депутатських фракцій; від 30 вересня 2010 року, яким було відкрито простір для політичних маніпуляцій, що завершились нелегітимним відновленням дії Конституції України в редакції від 28 червня 1996 року й наступною концентрацією в руках В.Януковича широких владних повноважень, а фактично одноособовою узурпацією ним влади в Україні.

Кримінальне провадження № 42014000000000054 щодо зазначених дій суддів Конституційного Суду України зареєстроване ще 3 березня 2014 року за ознаками постановлення суддями завідомо неправосудних рішень, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 375 ККУ, покарання до 8 років позбавлення волі).

І якщо кілька суддів КСУ залишили територію України разом зі своїм «паханом» Януковичем, то інші, які в 2010 році відіграли основну роль в руйнуванні конституційного порядку в Україні, не тільки не понесли будь-якого покарання, а продовжують «вершити правосуддя»: Баулін Ю.В. (з підвищенням – став головою КСУ), Вдовіченко С.Л., Гультай М.М., Запорожець М.П., Сергейчук О.А., Шаптала Н. К.

Можливо, нам невідомо, й щодо них існують процесуальні рішення?

А затримання Сухомлина, Кошеля, інших з другого десятка заступників міністра, чи топово-нетопових менеджерів – це відволікання уваги на нікчемні об’єкти з метою уведення в оману громадськості.

Далі буде. Можливо, про VIP-крадіїв.

Василь Вовк
Василь Вовк Екс-начальник Головного слідчого управління СБУ, військове звання - генерал-майор, заслужений юрист України