24 квітень 2024, Середа, 09:10

На закиди у репресіях СБУ та ГУР відповіли, що Нагорний створював партію за завданням спецслужб РФ

22 Жовтня 2018г.
44625084 714504472240521 3112376771492708352 N

У Службі безпеки України та Головному управлінні розвідки Міноборони заявляють, що бізнесмен, керівник "Фонду волонтерів України", екс-чоловік олімпійської гімнастки Лілії Підкопаєвої Тимофій Нагорний за завданням спецслужб РФ мав створити політичну партію для просування зовнішньополітичних інтересів Росії і дестабілізації ситуації в Україні.

Як повідомляє Резонанс із посиланням на Інтерфакс-Україна, під час брифінгу для ЗМІ начальник ГУ СБУ в Києві та Київській області Олег Валендюк заявив: "Під час досудового розслідування, яке проводиться слідчим відділом Головного управління СБУ в Києві та Київській області під процесуальним керівництвом прокуратури міста Києва, отримана інформація про вербування ФСБ РФ зазначеного українського громадського діяча".

Він розповів, що за завданням кураторів із ФСБ Т.Нагорний мав створити і розвивати політичну партію, як інструмент просування зовнішньополітичних інтересів РФ і елемент дестабілізації ситуації в Україні. "Ця структура мала узяти участь у виборах і лобіювати та обстоювати інтереси Росії, перешкоджатиме вступу України до ЄС і НАТО, порушуватиме питання про надання російській мові статусу державної мови у нашій країні", - сказав О.Валендюк.

У свою чергу заступник начальника ГУР Міноборони України Павло Яцюк додав: "Задокументовано діяльність ФСБ та Служби зовнішньої розвідки РФ на території України, і також процес вербування кадровими співробітниками. Отримано інформацію про діяльність та перебування на території України агентурного апарату спецслужб РФ".

За словами О.Валендюка, у вересні громадянин РФ, власник низки комерційних структур, який тимчасово розташовані в Україні та постійно проживає в Канаді, звернувся до СБУ із заявою про шахрайство щодо нього. Це людина повідомила, що в Києві до нього надійшло кілька пропозицій від посередників, які представляли високопоставлені правоохоронні органи РФ.

"Двоє російських громадян і громадянин України пропонували свої послуги із вирішення питань про закриття кримінальної справи стосовно нього та його батьків на території РФ і не оголошенні його в розшук за лінією Інтерполу. Ці факти були підтверджені під час проведення негласних слідчих дій", - розповів начальник главку СБУ.

Зокрема, один із громадян Російської Федерації пропонував бізнесменові за 1,1 млн євро вирішити питання через високопоставлених керівників правоохоронних органів РФ.

"Правоохоронці встановили, що в Києві бізнесмен зустрічався з Т.Нагорним, який позиціонує себе як громадський діяч, і він також пропонував свої послуги з посередництва", - зазначив О.Валендюк. Зокрема, виходячи з шахрайських мотивів, Т.Нагорний обіцяв вирішити питання за винагороду в мільйон євро, і для вирішення цього питання має залучити генерального прокурора РФ Юрія Чайку, скориставшись посередництвом сина екс-генпрокурора України часів президентства Віктора Януковича Віктора Пшонки Артема. Під час розслідування було отримано інформацію щодо вербування російськими спецслужбами Т.Нагорного.

За словами О.Валендюка, 2-3 жовтня Т.Нагорного і двох громадян Росії затримали в Києві під час спроби отримати кошти від бізнесмена. Наразі двоє громадян РФ, які мають ліцензії адвокатів, повідомлені про підозру у вчиненні спроби шахрайства та їм обрано запобіжний захід у вигляді арешту з альтернативою застави.

Керівник столичної спецслужби додав, що одного з затриманих громадян РФ "обґрунтовано підозрюють у шпигунстві на користь Служби зовнішньої розвідки РФ".

За даними Резонансу, йдеться про уродженця м. Дніпропетровська. 13 жовтня Печерський райсуд обрав йому мірою запобіжного заходу тримання під вартою без визначення застави терміном до 10 грудня 2018 року. Його взяли під варту у судовому залі.

Начальник ГУ СБУ нагадав, що Т.Нагорного повідомлено про підозру у вчиненні державної зради і спроби замаху на шахрайство в особливо великих розмірах. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з альтернативою застави в 528 600.

22 жовтня 2018 року у суді розглядається апеляційна скарга прокуратури на рішення суду, оскільки слідство вважає, що запобіжним заходом має бути безальтернативне утримання під вартою.

Як пише Резонанс, 12 жовтня 2018 року Тимофій Нагорний на прес-конференції у Києві  назвав сфабрикованим кримінальне провадження, яке розслідує щодо нього українська спецслужба.

"Кілька тижнів тому наша команда заявила про політичні амбіції. Наша громадянська платформа "Пліч-о-пліч" розглядатиме питання про політичні ініціативи. Розумію, що 70% українських виборців очікують альтернативу, нових облич, які мають прийти на зміну політикам старої генерації. Ми постаралися об'єднати тисячі людей по всій Україні", - розповів Т.Нагорний.

У цьому контексті він заявив про політичне підґрунтя кримінальної справи стосовно нього. "Ми пов'язуємо з тим, що рух "Пліч-о-пліч" набирає свої оберти і викликає певний інтерес у деяких фінансово-промислових груп, політиків, чиновників", - акцентував Т.Нагорний.

У свою чергу адвокат Т.Нагорного Катерина Войтенко наголосила, що  "у справі недостатньо доказів, щоб обвинувачувати за ст. 111 КК. Ми докладатимемо зусиль, щоб опротестувати доводи прокуратури".

Вона також повідомила, що захист оскаржуватиме в судовому порядку підозри, висунуті Т.Нагорному, оскільки вважає їх необґрунтованими.

Пізніше адвокати повідомили, що 18 жовтня 2018 року судовий розгляд у Київському апеляційному суді "тривав 38 хвилин, суддя вислухавши захисника, адвоката – Катерину Войтенко та самого Тимофія, прийнявши до уваги погіршення його здоров`я, ухвалив клопотання захисту про перенесення розгляду справи в понеділок 22 жовтня".

Про фабрикацію "справи Нагорного" заявив минулої п‘ятниці і народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віталій Купрій.

 

ОСТАННІ СПЕЦОПЕРАЦІЇ СБУ — ЦЕ ДИСКРЕДИТАЦІЯ ЇЇ РОБОТИ

Нагорного затримали 2 жовтня 2018 року в рамках кримінального провадження за ст.111 (державна зрада) і ст.190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Наступного дня йому було повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111, ч. 2. ст. 15, ч. 4. ст. 190 Кримінального кодексу України.

Печерський райсуд м. Києва 4 жовтня 2018 року обрав стосовно нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у 528,6 тис. грн. Після цього прокуратура Києва подала апеляційну скаргу до Київського апеляційного суду на рішення слідчого судді Печерського райсуду столиці.

ОНОВЛЕНО:

22 жовтня Апеляційний суд Києва задовольнив клопотання прокуратури скасувати рішення Печерського райсуду про арешт до 30 листопада 2018 року з можливістю застави. Суд постановив обрати запобіжний захід у вигляді арешту до 30 листопада без права застави, і взяти Т. Нагорного під варту в залі суду.

МОЕГО «ЛЮБИМЧИКА» ОЛЕГА ВАЛЕНДЮКА НАЗНАЧИЛИ В СБУ КИЕВА И КИЕВСКОЙ ОБЛАСТИ