15 квітень 2024, Понеділок, 15:17

У КОРДі пояснили, чому Департаментом МВС керують лейтенати

7 Грудня 2016г.
Snimok Yekrana 2016 12 07 V 16 56 41

У Департаменті організації діяльності «Корпусу оперативно-раптової дії» Національної поліції України відреагували на розслідування «Резонану» АМАТОРСЬКИЙ КОРДЕБАЛЕТ У КНЯЖИЧАХ. У відповідь на наш інформаційний запит у МВС частково відповіли на запитання.

Далі - майже без купюр.

Про організаційні висновки трагедії у Княжичах

Як повідомлялось, у МВС і Національній поліції з цього приводу призначено службове розслідування. Одночасно за фактом загибелі правоохоронців кримінальне провадження розслідує прокуратура Київської області. Висновки, включаючи й кадрові рішення, будуть зроблені одразу після завершення слідства і службового розслідування.

Про критерії відбору та призначення керівників Департаменту ДОД «КОРД» Національної поліції України

Головним критерієм відбору для призначення кандидатів на посади керівників Департаменту ДОД «КОРД» є виключний професіоналізм і досконале знання своєї справи.

При призначенні кандидатів на керівні посади обов’язково враховується практичний досвід служби в органах внутрішніх справ, бойовий досвід. Кандидати проходять поглиблене спеціальне психологічне та медичне обстеження. Не розглядаються для призначення на посади керівників кандидатури, які здають нормативи з фізичної і вогневої підготовки з оцінкою нижче, ніж «добре» та «відмінно». Важливою умовою є також авторитет бажаючих працювати на керівних посадах у спецназі «КОРД» серед підлеглих.

Варто зазначити, що останній критерій – авторитет у підлеглих – має таку саму вагу як і головний критерій відбору. В обласних підрозділах «КОРД», приміром, бійці шляхом таємного голосування обирають собі командира і керівника, якому вони зможуть довірити найдорожче – своє життя і здоров’я, оскільки йдеться про особливу і виняткову роботу – працівники «КОРД» знаходяться на вістрі боротьби зі злочинністю.

З серпня 2016 року посаду начальника Департаменту ДОД «КОРД» обіймає лейтенант поліції Путій Микола Володимирович. 37 років. Пройшов дійсну строкову військову службу в Збройних силах України (травень 1998 – грудень 1999 рр.). Службу в органах внутрішніх справ розпочав у січні 2001 року на посаді курсанта училища професійної підготовки працівників міліції ГУМВС України в місті Києві.

У грудні 2005 року за власним бажанням звільнився з органів внутрішніх справ. Поновився на службі у травні 2009 року. Працював в управлінні Державної служби охорони при ГУМВС України в м. Києві. Закінчив Національну академію внутрішніх справ. Здобув кваліфікацію юриста.

Виконував службові обов’язки в зоні проведення антитерористичної операції. Має статус учасника бойових дій.

З початку створення нового підрозділу поліції особливого призначення «КОРД» прийняв рішення пройти складний професійний відбір.

Під керівництвом американських інструкторів поліції США пройшов курс підготовки бійців спецназу. Показав високий рівень спеціальної та вогневої підготовки. У подальшому вміло навчав особовий склад. Брав участь у розробленні програми екстремального виживання бійців спецназу. Безпосередньо керував процесом. Під безпосереднім керівництвом Миколи Путія розроблені навчальні програми з професійної підготовки спецназівців «КОРД». Його виключна заслуга: 8 областей має свої регіональні підрозділи «КОРД». У кінці грудня пройде останній етап професійного відбору кандидатів у «КОРД» ще у трьох областях – Дніпропетровській, Чернівецькій і Закарпатській.

Професійно займається змішаними єдиноборствами, тренує підлеглих ударним видам спорту.

(Раніше керівник Департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко повідомив «Резонансу», що керманич КОРД лейтенант Путій М.В. служив у "Беркуті", але до 2005 року).

Заступник Путія – лейтенант поліції Іван Худоба. 31 рік. Має юридичну освіту, закінчив Національну академію внутрішніх справ. Пройшов строкову військову службу (квітень 2003 – жовтень 2004 рр.). Розпочинав службу в органах внутрішніх справ курсантом училища професійної підготовки працівників міліції ГУМВС України в м. Києві. Працював інспектором супроводження спеціального підрозділу міліції охорони «Титан» в ГУМВС України у м. Києві.

У вересні 2010 року за власним бажанням звільнився з ОВС. Поновлений на службі у червні 2015 року. Має значний досвід бойової інструкторської роботи у Навчальному центрі «Центр-А».

Під керівництвом американських інструкторів поліції США пройшов курс підготовки бійців спецназу. Має один із найвищих результатів спеціальної та вогневої підготовки. Завдячуючи професійній підготовці, значному вкладу у створення підрозділу поліції особливого призначення «КОРД» та авторитету серед підлеглих у серпні 2016 року призначений на посаду заступника начальника Департаменту ДОД «КОРД» - начальника управління організації професійної підготовки та проведення спеціальних операцій Національної поліції України.

Про план створення підрозділів поліції особливого призначення «КОРД»

Створення підрозділів «КОРД» відбувається відповідно до заздалегідь складеного плану. Після складного професійного відбору – складення кандидатами в «КОРД» іспитів з вогневої, фізичної та психологічної підготовок, відібрані бійці вперше в історії незалежної України пройшли п’ятиденний курс на виживання. Увесь цей час бійців тестували психологи. Глибоко досліджувалась здатність бійців працювати в команді, вміння приймати самостійні рішення, бути впевненим у собі, мати лідерські якості, тощо.

Вперше кандидати в «КОРД» проходили два психологічних тестування (MMPI-2 та ORG-EIQ). Лише за результатами цих тестів визначалась придатність бійців до служби в «КОРД».

Обов’язковою умовою для кандидатів в поліцейський спецназ також було проходження поліграфу.

Як з’ясувалось, більшість кандидатів знаючи про цю обов’язкову процедуру, відмовлялись від здачі іспитів.

Лише у разі проходження всіх етапів складного професійного відбору, кандидати направлялись на двомісячний курс навчання до Тренінгового центру «КОРД». Після успішної здачі іспитів з бійцями відбувалася співбесіда.

Наразі підрозділи спецназу «КОРД» сформовані у 8 обласних центрах – містах Києві, Харкові, Київській, Рівненській, Сумській, Одеській, Донецькій, Житомирській областях. Наприкінці грудня Україна отримає ще 3 підрозділи «КОРД» у Чернівецькій, Дніпропетровській і Закарпатській областях.

З нового року у відповідності до Плану підготовки підрозділів розпочнеться підготовка для інших регіонів країни.

Головною метою навчання бійців у Тренінговому центрі «КОРД» є приведення тактики дій бійців до єдиного знаменника. Простими словами боєць зі сходу країни має очима зрозуміти такого ж бійці із західного регіону в частині виконання спеціальних операцій. Регіональні підрозділи «КОРД» є однією великою родиною.

У Тренінговому центрі «КОРД» бійцям викладається Цикл тренінгів з розвитку професійних значимих особистісних якостей поліцейського «КОРД».

Вперше усі бійці засвоюють основи бою на ножах, снайпінг (снайперська справа), тактику дій у приміщеннях і на місцевості. Бійці майже щоденно вчаться влучно стріляти. Щоденно також вдосконалюються фізично.

Усі призначені бійці «КОРД» в регіонах займаються відповідно до складених програм навчання з бойової і фізичної підготовки.

Про систему координації дій регіональних підрозділів поліцейського спецназу з Департаментом ДОД «КОРД»

Департамент та підрозділи «КОРД» ГУНП є спеціально підготовленими й оснащеними підрозділами поліції особливого призначення, які з використанням спеціальної тактики, озброєння, обладнання і засобів професійно та злагоджено виконують поліцейські функції під час організації та проведення спеціальних заходів (операцій) у ситуаціях з високим ступенем ризику.

Підрозділи «КОРД» ГУНП є структурними підрозділами ГУНП та перебувають в оперативному підпорядкуванні керівників відповідних ГУНП.

З питань службової діяльності підрозділи «КОРД» ГУНП підпорядковуються начальникові Департаменту і його заступникам.

Примітка: чисельність підрозділів «КОРД» відноситься до службової інформації і розповсюдженню для широкого загалу не підлягає.

13260089 1013484595354637 523691465419455425 N
Олена Мельник Редактор, юрист, Резонанс