28 березень 2024, Четвер, 14:32

У Холодницького пояснили, хто відповідає за “справу” Охендовського

3 Жовтня 2017г.
630 360 1482326260 9940

Враховуючи, що після виділення матеріалів уся відповідальність за стан досудового розслідування перейшла до прокурорів Департаменту спеціальних розслідувань, САП жодним чином не втручатиметься і не ставитиме під сумнів процесуальні рішення колег, але все ж сподівається, що підставою для повідомлень про підозру дійсно послужили нововиявлені обставини та докази, а підписані ними документи суттєво відрізняються за якістю від тих, у погодженні яких детективам НАБУ кілька разів обґрунтовано відмовляли прокурори САП. Як повідомляє Резонанс про це йдеться у коментарі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, розповсюдженому 3 жовтня у соцмережі щодо підозри братам Віталію та Євгену Калюжним у справі про "чорну бухгалтерію" Партії регіонів.

ДЕТЕКТИВЫ НАБУ В ИСТЕРИКЕ

Також у САП наголосили, що "важко погодитись із позицією НАБУ про те, що «зазначене процесуальне рішення є важливим… для розслідування за фактом ймовірного одержання неправомірної вигоди головою Центральної виборчої комісії, оскільки вкотре підтверджує достатність та законність доказів, що зібрали детективи».

Необхідно нагадати, що національний кримінальний процес, на відміну від інших видів судочинства, не визнає преюдиції. Жоден доказ, а тим більш процесуальне рішення, не має наперед встановленої сили. Більш того, навіть судові рішення про визнання особи винуватою у вчиненні злочину повинні формулюватись таким чином, щоб уникати тверджень про вчинення злочину іншими особами, стосовно яких здійснюються окремі розслідування (див. постанову Верховного Суду України від 03.03.2016 у справі № 5-347кс-15), адже це є грубим порушенням гарантованої Конституцією презумпції невинуватості особи.

СПРАВУ «ЧОРНОЇ БУХГАЛТЕРІЇ» МОЖНА ВВАЖАТИ «ПОХОВАНОЮ»

Також вкотре роз’яснюємо, що досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою Охендовського М.В. зупинено у зв’язку з необхідністю отримання міжнародно-правової допомоги. Ініціаторами отримання цієї допомоги виступили самі ж детективи НАБУ, які підготували відповідні клопотання, спрямували їх до уповноважених органів інших держав, а зараз беруть активну участь у проведенні окремих процесуальних дій за кордоном.

Питання про належність, допустимість, достовірність та достатність доказів для обвинувачення Охендовського М.В. в суді прокурорами САП буде вирішено після отримання усіх матеріалів, як це і передбачено ст. 94 КПК України".