24 квітень 2024, Середа, 16:52

Трагедія у Княжичах: завершено ознайомлення з матеріалами слідства підозрюваних

28 Березня 2019г.
2830162cb8aab6bdb

Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України закінчено досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою п’яти службових осіб Національної поліції, якими організовано та забезпечено незаконне застосування 4 грудня 2016 року вогнепальної зброї у с. Княжичі, внаслідок чого від кульових поранень загинули 4 співробітника поліції. Про це повідомляє сайт Генеральної прокуратури.

 

ПАРУБИЙ ПОДТВЕРДИЛ ГИБЕЛЬ 6 СИЛОВИКОВ В ПЕРЕСТРЕЛКЕ ПОД КИЕВОМ

Як нагадує Резонанс, раніше повідомлялось, що унаслідок перестрілки між співробітниками Державної служби охорони, КОРДу і поліцейськими загинуло 5 (!) правоохоронців. 4 померли по дорозі до лікарні, а ще один - в медустанові. Загинули 2 працівника ДСО, 2 поліцейських-розвідників та офіцер спецпідрозділу КОРД.

Відтак кількісь поліцейських, загиблих внаслідок стрілянини у Княжичах, у матеріалах звинувачення зменшено з 5 до 4 осіб.

 

В ДЕЛЕ О БОЙНЕ В КНЯЖИЧАХ ПОЯВИЛИСЬ ПОДОЗРЕВАЕМЫЕ (ОБНОВЛЕНО)

Натомість у ГПУ наполягають, що на Київщині понад два роки тому  розстріляли 4 (!) правоохоронців - щодо їхньої загибелі і тривало розслідування. П'ятий загиблий, за версією співрозмовника Резонансу, "убитий нападник".

Також слідством встановлено, що "керівники ряду підрозділів ГУ НП в м. Києві свідомо ігноруючи передбачені ст. ст. 27, 60, 64 Конституції України права людини на життя та на його захист з боку держави, всупереч вимогам ст. ст. 2, 3, 6-8, 29-32, 38, 42-46, 62, 64 Закону України «Про Національну поліцію України», ст. ст.2, 7, 8, 9, 11,40, 41, 214 КПК України, вимог ряду відомчих нормативних актів 04.12.2016, перебуваючи в с. Княжичі Броварського району Київської області, перевищуючи надану їм владу та виходячи за межі наданих їм прав і повноважень, діючи умисно, незаконно та безпідставно організували, а окремі з них забезпечили застосування та безпосередньо застосували вогнепальну зброю на ураження людей, що призвело до смерті чотирьох співробітників Національної поліції України, пошкодження службових автомобілів, іншого майна поліції, та зайвих витрат із державного бюджету, чим спричинено тяжких наслідків інтересам держави, зокрема у вигляді матеріальної шкоди на загальну суму понад 3 млн грн."

Дії п’яти підозрюваних кваліфіковано за ч. 3 ст. 365 КК України (перевищення влади, яким спричинено тяжких наслідків). Крім цього одного з підозрюваних також за ч. 2 ст. 15, п. п. 1, 5 ч. 2 ст. 15 КК України (замах на умисне вбивство двох і більше осіб та вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб), а ще двох за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 15, п. п. 1, 5 ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 27, п. п. 1, 5 ст. 115 КК України (організація умисного вбивства двох і більше осіб, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб та замаху на умисне вбивство).

Головним слідчим управлінням забезпечено ознайомлення всіх підозрюваних та їх захисників з матеріалами досудового розслідування.

Обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні направлено процесуальному керівнику для вирішення питання про його затвердження.

У  ГПУ акцентують, що підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років, а двом з них у вигляді довічного позбавлення волі.

СЮРРЕАЛІЗМ У СПРАВІ КНЯЖИЧЕЙ

Як писала у блозі для Резонансу адвокат Марія Островська, "наразі усі підозрювані в умисному вбивстві завдяки Печерському суду м. Києва давно на волі. Деякі з них під домашнім арештом, а деякі під особистим зобов’язанням. Безкарність учасників розстрілу працівників Держслужби охорони призвела до відчайдушних та цинічних заходів підозрюваних проти потерпілих в справі".

У свою чергу екс-перший заступник Генпрокурора Микола Голомша заявляв, що "далекий від думки, що Генпрокуратурі не відомі усі обставини цієї трагедії. На превеликий жаль, ми не бачимо об‘єктивності в розслідуванні, не бачимо і бажання прокуратури, зокрема, інституалізуватись у серйозне відомство. Дуже насторожує нездорова корпоративність, оскільки всі знають, що у Княжичах зіткнулись два табори. Перший - поліцейський, які дійсно стояли на сторожі Закону, а другий табір - був злочинний. Відтак ГПУ на часі відповісти на питання - чи домовлялись вони з кимось мочити людей?! Якщо домовлялись - то хай та пляма на них і лежить. Якщо ні - то мають змити її, а суспільство має почути нарешті правду про ті жахливі події, коли загинули люди. За усю свою прокурорську практику я не пригадую подібного випадку. Не виключаю, що хтось у МВС прикриває цей злочин. Але рано чи пізно відповідальність настане. Всім в очі туману напустити не вийдеНагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду".

АМАТОРСЬКИЙ КОРДЕБАЛЕТ У КНЯЖИЧАХ