25 березень 2024, Понеділок, 20:06

Попри додаткове пояснення ГПУ у правників залишились запитання щодо обшуків у ОАСК

26 Липня 2019г.
777

У відповідь на заяву ОАСК Управління спецрозслідувань Генпркуратури додатково поінформувало, що "органом досудового розслідування у кримінальному провадженні, в рамках якого здійснюються обшуки в ОАСК, на підставі постанови заступника Генерального прокурора визнано слідчий відділ управління СБУ у Чернігівській області. Враховуючи багатоепізодність та складність кримінального провадження, створена міжвідомча слідча группа, до якої входять слідчі СБУ та ГПУ, детективи НАБУ, процесуальне керівництво, на підставі постанови Генерального прокурора України, здійснюється прокурорами ГПУ".

- Обшук проводиться виключно на підставі ухвали суду, при винесенні якої порушень підсудності не допущено. До особистих кабінетів суддів слідчі та оперативні працівники під час обшуку доступу не мали і не намагались отримати, оскільки слідча дія тривала виключно у адміністративних приміщеннях, серверній, канцелярії. Матеріали судових справ не вилучались, а виключно копіювались. Слід зазначити, що під час обшуку присутні 13 адвокатів, виконанню обов'язків яких ніхто не перешкоджав. Роботу суду ніхто не блокував, все здійснюється виключно по "сценарію", прописаному в КПК України, - наголосили в УСР.

Щодо обшуків правоохоронців в ОАСК висловився і перший заступник Генерального прокурора України (2014 рік) Микола Голомша. "Насамперед хочу зазначити, що є порядок оскарження рішення суду і відповідно до ст.19 Конституції України ну ніяк, навіть Главі Держави не надано право втручатись у діяльність судової гілки влади, або чинити тиск на суд шляхом надання вказівок різним державним органам на дачу оцінки судового рішення та реагування відносно суддів, - відмітив правник та політик у соцмережі Facebook. - Гарант мав би право висловитись політично і закликати усіх з дотриманням закону врегулювати ситуацію. Ну і далі не шляхом кримінальних проваджень, обшуків демонстрацією не зрозумілих для людей схем мала б бути надана оцінка судовому рішенню".

ОБСТАВИНИ «СПРАВИ ШПАКА» МАЮТЬ БУТИ РОЗСЛІДУВАНІ

Аналітик «Kyivstratpro» та голова Адвокатського об’єднання "Бебель, Демура і партнери" Олексій Бебель у коментарі Резонансу також сказав, що "такі справи можна розслідувати лише за умови скасування рішення (ухвали) ОАСК, як таких, що суперечить Конституції та законам України. Тоді потрібно допитати суддю, свідків, одержати тимчасовий доступ до телефонних трафиків за цей період, провести одночасні допити, вилучити матеріали адміністративної справи".

- Суто з вимог КПК України досить сумнівним є можливість НАБУ проводити досудове розслідування без процесуального керівництва прокурорів САП. А якщо проводить досудове розслідування Управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури, то як тоді може бути в групі НАБУ? Якщо Бюро згідно до вимог КПК України здійснює досудове розслідування виключно в межах своєї компетенції? Якщо ж досудове розслідування проводилося без процесуального керівництва САП, то знову ж таки яка процесуальна цінність отих записів, - риторично запитав Бебель. - Виходячи з викладеного можна поставити такі запитання: 1) Як насправді виникло це кримінальне провадження? 2) Чи у допустимий спосіб з точки зору вимог процесу проводилися НСРД? 3) Які саме докази у межах НСРД здобуто у справі Майдану? А якщо не здобуто, то чому? 4) Яка причина такої тривалої реалізації матеріалів кримінального провадження?

«ИМЕНЕМ РЕВОЛЮЦИИ»: КАК ГПУ И ГФС ЗЕРНО ИЗЫМАЛИ