28 березень 2024, Четвер, 11:58

Окружний адмінсуд столиці відклав на осінь розгляд позову до НАБУ

27 Червня 2017г.
11026093 1676237165986903 1957285760641636753 N

Окружний адміністративний суд переніс на вересень розгляд по суті адміністративного позову народного депутата України Ігоря Луценка про визнання протиправною бездіяльності директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника та Ради громконтролю при НАБУ.

ПРО СУД ТА РАДУ ГРОМКОНТРОЛЮ ПРИ НАБУ

Про це Резонансу повідомив представник позивача - журналіст Володимир Бойко. За його словами, до осені суд має намір відшукати адреси громадських активістів, аби запросити їх на наступне засідання. А також з‘ясувати, чи є конфлікт інтересів у  судді ОАС Києва О. Огурцова.

НАБУ ПРОВОДИТ ОБЫСКИ В ОКРУЖНОМ АДМИНСУДЕ КИЕВА

Як вказано у позовній заяві, у квітні 2016 року нардеп І. Луценко звернувся листом №10-893 до директора НАБУ А. Ситника «з вимогою припинити порушення законності та вжити заходи в межах своєї компетенції для дострокового припинення повноважень наступних членів Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України:

ШАБУНІН Віталій Вікторович, ШЕРЕМБЕЙ Дмитро Олегович, ХМАРА Олексій Сергійович, КАЛЕНЮК Дар’я Миколаївна, УСТІНОВА Олександра Юріївна, МАРУСОВ Андрій Юрійович».

Вимога мотивувалась наступним: «Відповідно до Положення про Раду громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України, затвердженого Указом Президента України від 15.05.2015 №272/2015, у 2015 році було утворено Раду громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України (далі за текстом – Рада) у складі 15 осіб. Відповідно до п.п. 3, 4 ч. 8 Положення про Раду громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України повноваження члена Ради достроково припиняються, зокрема, у разі встановлення факту подання недостовірної інформації для участі в конкурсі з формування Ради. У той же час три члени Ради, беручи участь у конкурсі з формування Ради, подали недостовірну інформацію щодо себе.

А саме:

ШАБУНІН Віталій Вікторович, голова правління громадської організації «Центр протидії корупції», рекомендований громадською організацією «Центр протидії корупції», для участі в конкурсі з формування Ради подав недостовірну декларацію про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік (далі за текстом – Декларація). У Декларації Шабунін В.В. не вказав об’єкт нерухомого майна – земельну ділянку площею 0,0584га кадастровий номер 3220882600:04:007:2058, придбану 14.11.2014 року дружиною Шабуніна В.В. Шабуніною Оленою Сергіївною, яка, згідно з Декларацією Шабуніна В.В., ніде не працює й перебуває на утриманні свого чоловіка. Окрім того, у розділі «ІІІ» п.25 Декларації Шабунін В.В. зазначив наявність у нього квартири площею 42 кв.м., але в розділі «ІV» п.56 зазначив, що будь-які витрати на утримання цього майна відсутні, що явно не відповідає дійсності.

ЯК ЦЕНТР ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ РОЗКРАДАЄ ДОНОРСЬКІ КОШТИ

ШЕРЕМБЕЙ Дмитро Олегович, член правління громадської організації «Центр протидії корупції», рекомендований громадською організацією «Трансперенсі Інтернешнл Україна», для участі в конкурсі з формування Ради подав недостовірну автобіографію, у якій він не зазначив, що тричі був засуджений за скоєння крадіжок в особливо великому розмірі.

Перший раз Шерембей Д.О. був засуджений вироком Деснянського районного суду м.Чернігова від 1 липня 1992 року на строк 2,5 роки позбавлення волі відповідно до ч. 3 ст. 140 Карного кодексу України (в редакції 1960 року). Покарання відбував у Новгород-Сіверській виправній колонії, 31 жовтня 1992 року був звільнений у зв’язку з актом амністії.

Другий раз Шерембей Д.О. був засуджений вироком Чернігівського районного суду Чернігівської області від 22 квітня 1994 року до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна відповідно до ч. 3 ст. 140 Карного кодексу України (в редакції 1960 року). Покарання відбував у Шосткінської виправної колонії, звільнився умовно достроково 16 квітня 1997 року (невідбутий строк покарання склав 9 місяців і 18 днів).

Третій раз Шерембей Д.О. був засуджений Новозаводьким районним судом м.Чернігова від 2 червня 1998 року до 4,5 років позбавлення волі з конфіскацією майна за ст.ст. 14, 43, ч. 3 ст.140 КК України (в редакції 1960 року). Покарання відбував у Бучанській виправній колонії, звільнився 10 квітня 2002 року.

ДО 40-РІЧЧЯ ПРОВІДНОГО БОРЦЯ З КОРУПЦІЄЮ

ХМАРА Олексій Сергійович, виконавчий директор громадської організації «Трансперенсі Інтернешнл Україна», рекомендований громадською організацією «Трансперенсі Інтернешнл Україна», для участі в конкурсі з формування Ради подав недостовірну автобіографію, у якій не зазначив, що в 1998 році він був засуджений за квартирну крадіжку до 2 років позбавлення волі з відстроченням виконання вироку".

"Оскільки конкурс з формування складу Ради проводився шляхом рейтингового Інтернет-голосування громадян, що проживають на території України, недостовірна інформацію, яку подали Шабунін В.В., Шерембей О.Д. і Хмара О.С. для участі в цьому конкурсі, не могла не вплинути на його результат", - йдеться у позовній заяві.

Позов-до-Ситника

У документі також акцентовано, що "директор Національного антикорупційного бюро України Ситник А.С., будучи працівником правоохоронного органу, до якого звернуто вимогу народного депутата про припинення порушення законності, не вжив заходів щодо усунення порушення законності».