14 квітень 2024, Неділя, 05:30

Нова українська поліція: відступати нікуди – позаду Москва!

10 Червня 2016г.
москва 007

Мосчква-2"Я з самого початку пропонував: у кожну атестаційну комісію області - ввести кримінального авторитета або злодія у законі. Хто як не вони знають справжню ціну кожному з правоохоронців", - цинічно іронізує представник Громадської Ради при МВС України, заступник голови Національного форуму профспілок Григорій Кабанченко. І продовжує: "Ось, Житомирщина вже отримала свого смотрящего за поліцією - на прізвисько Москва. Пропоную громадський контроль у Сумській, і навіть Харківській областях закріпити - за Льорою Сумським" (Сергій Лисенко - Резонанс).

Насправді, не дуже і смішно. Днями соцмережі підірвав громадський активіст Паша К. Кашчук інформацією про те, як старий криміналітет тепер обирає нову поліцію.

Як з’ясувалось, до складу атестаційної комісі №3 у Житомирській області, разом із двома радниками Міністра внутрішніх справ України включили і громадянина Фадєєва Ігоря Геннадійовича.

13344701_10201583364704083_591805734448501608_n

"Фадєєв це просто капець! За безліччу інформації з Інтернету Ігор Фадєєв - відомий кримінальний авторитет на прізвисько Москва з самих 90-х років. Засуджений в Росії та Бельгії, перебував у розшуку в Україні. Вбивства, відрубані голови, рекет, наркота, проституція - цього в онлайн-біографіях Ігора Геннадійовича вистачає. Достатньо просто погуглити… От така “нова атестація”. Така громадськість в комісіях обирає нових поліцейських", - написав активіст у Фейсбуці.

"Поки біля керма правоохоронної системи та силових структур стоятимуть політики, призначені за квотним принципом, які колись були об'єктами оперативних розробок, ми не застраховані від повторення подібних кричущих фактів. Думаю, тут є прямий зв'язок - ГУБОЗ знищили, у тому числі, щоб приховати усі оперативні архіви та накопичені роками бази даних, - вважає перший керівник підрозділу кримінальної розвідки Головного управління по боротьбі з організованною злочинністтю МВС України Валерій Кур. - Маю інформацію, що за зняття із оперативного обліку викладались десятки дорогих машин, дачні ділянки вартістю у півмільйона доларів. Це одна зі складових корупційних заробітків. І попереду ще будуть не менш гучні скандали".

Точку зору легендарного оперативника МВС поділяє і перший заступник Генерального прокурора України (2014 р.) Микола Голомша. "У час війни в Україні не слід було знищувати підрозділи по боротьбі з оргзлочинністю, а просто організувати їх підпорядкованність по вертикалі, скасувавши горизонтальну. Вони могли б навести порядок в державі, - вважає Микола Голомша. - Замість цього - створено нові органи… Але щоб вони запрацювали потрібен час, не менше п'яти років. І це в період анексії Криму та війни на Сході нашої країни".

Хто ж такий Ігор Фадєєв, більш відомий на прізвисько Москва? Скромний представник громадської організації “Федерація УШУ”?! Чи такий собі український дон Корлеоне? І чи є авторитетом у кримінальному світі особа, котра дахувала повій і отримувала прибутки з торгівлі людьми?

Валерій Кур поділився своїми спогадами: "Дехто Москва - це не тільки дахування проституції. Починав він бригадним в одного з найнебезпечніших і кривавих лідерів організованої злочинності - Черепа (Ігоря Ткаченка - Резонанс).

Хто такий був для оперативників "Москва" наприкінці 80-х?! Усього лише службовець у одному з готелів типу Інтурист. Фарцовщик, готовий заради кількох доларів піднести багаж або запропонувати інші послуги іноземному туристу.

І ось такий собі Ігорьок Москва заробляв собі на життя, стоячи біля ресторанів, готелів, зокрема, столичного під назвою Москва. У нього були свої клієнти і повії, яких він прикривав, використовуючи свої ментівські і кдбешні зв'язки. Таких осіб в оперативному середовищі називають джерелом або агентом. У такий спосіб він заробив собі невеличкий капітал.

ЧерепУ той же час до Києва підтяглися куди крутіші хлопці. Серед них і представник спортивної еліти СРСР, що вже розвалювався, ще один хлопчик Ігор. Той самий, якого потім назвуть Черепом. Навколо нього сформувалося оточення з таких же нереалізованих спортсменів. І з'явилось одне з найбільш відірваних злочинних угруповань, для якої не існувало ні понять злочинного світу, ні злодійських традицій … ОЗГ Черепа разюче різнилось від старого професійного злочинного середовища. І з часом вони «передавили» своїх конкурентів. І не тільки зі злодійської братії. Спортсмени Черепа бомбили всіх: Патю, Савлохова, Киселя, Чайника, Вату ... І вбивали!!! Москва ж, крім уже звичної роботи з інтуристами, став виконувати й інші функції ...

А коли наприкінці 80-х нам вперше вдалося затримати і засудити Черепа, щоправда, не надовго, Москва спробував стати самостійним лідером ОЗУ, використовуючи свої корумповані зв'язки у  правоохоронних органах. І йому це вдалося. Ніде правди діти, таки талановитий. У середині 90-х із ним вже рахувались у кримінальному світі України. Відповідно, він перебував у всіх картотеках ГУБОЗ і МВС - як особливо небезпечний злочинець. У певний момент він вирішив, що треба звільнятись і від Черепа.

1994 р. із метою вбивства було пiдiрвано авто одного з вiдомих чиновникiв столиці - Селiванова. Правоохоронцям вдалось вийти на слiд кiлерiв. Були затримані та доведені до суду декiлька осіб із угрупування Москви разом із його лiдером - Ігорем Фадєєвим. Усі отримали великі терміни засудження, тільки Фадєєву вдалося за допомогою грошей та своїх зв'язків уникнути покарання. Він зник, побоючись повторного арешту, а також помсти Черепа. Аж надто одіозним той був. І коли Черепа вбили…, Москва зітхнув із полегшаннем і переодягнувся у легального бізнесмена. Ну, а далі - перед ним відкрилися і політичні горизонти".

"Вважаю, треба ретельніше відбирати бажаючих обирати поліцейських. З початку проведення атестації від Громадською Ради при МВС я вніс кілька суттєвих пропозицій. Зокрема, щодо ретельнішої перевірки кандидатів, - наголошує Володимир Мартиненко, голова Громадської Ради при Міністерстві внутрішніх справ України. - По-перше, претендент не може мати судимість. По-друге, не мати відношення до старих кадрів міліції, звільненних за відповідним статтями під час очищення влади після Революції Гідності. Також були випадки, коли такі особи намагались потрапити до атестаційних комісії від різноманітних ГО".

За словами Володимира Мартиненка, житомирський випадок "відкорегує процес відбору громадських активістів і власне підхід до роботи цих комісій. Жодних кримінальних авторитетів у атестаційних комісіях не буде. Запевняю! Ситація, що склалась у Житомирській області викликає купу запитань. Входження до складу комісій, що відбирають нових поліцейських - має бути прозорим і відкритим. Чому ж тоді виникла така ситуція? Можливо, на момент формування цієї комісії не було інформації про причетність згаданої особи до протиправних дій?! Принаймні, я цього не бачив. Розберемось. Упевнений, висновки будуть суворі! Як мінімум, цього … члена буде видалено зі складу комісії".

Також керманич Громради при МВС ще раз закликав "представників громадськості надавати інформацію не лише про кандидатів до поліції, але й щодо громадян, які подалися до атестаційних комісій".

Він акцентував: "Вже були ситуації, коли до цих комісій потрапляли т.з. активісти, котрих потім упізнали на фото із георгіївськими стрічками. Також пам’ятаємо, як на самому початку виникли певні ситуації із представниками т.з. Автомайдану, які поводили себе, м’яко кажучи, не зовсім коректно. Їх видалили зі складу комісій, але присмак лишився … Чому т.з. Автомайдану, бо нині в Україні зареєстровано десь до восьми десятків ГО зі словом Автомайдан у назві. Який з них справжній, а який фейковий - складно розібратись … ".

"За що боролись, на те і напоролись, - так відкоментував ситуацію екс-перший заступник Міністра внутрішніх справ України Михайло Корнієнко. - У країні дуже багато професіоналів, які зараз є пенсіонерами МВС, чому їх не включити до складу комісій? Більшість із них чесні і достойні люди, які ще в 90-ті роки мріяли про реформування ОВС! Які все життя боролися з корупцією та злочинністю. Які ніколи не поступалися принципами і не нехтували Законом. І найголовніше, вони добре розуміються у роботі міліції/поліціі та у кадрових питаннях. І вони ще не забули тих бандитів, котрих запроторювали на лаву підсудних. Таких заслужених ветеранів в країні тисяч двадцять. Невже керівників МВС переклинило і вони цього не розуміють?!".

13260089 1013484595354637 523691465419455425 N
Олена Мельник Редактор, юрист, Резонанс