27 березень 2024, Середа, 09:28

Недоторкані на автошляхах

10 Травня 2017г.
0 D2655 Ed0fffe7 Xl

Микола Кузьменко, для Резонансу

Епідемія алкоголізму за кермом серед чиновників-правоохоронців, ускладнена суцільною безкарністю – ось діагноз хвороби, що швидко прогресує в Україні. Не будемо як професійні зрадофіли стверджувати, мовляв, «за Януковича такого не було» - пили й тоді, але коли ганебні історії набували розголосу, то винуватців по голові, м‘яко кажучи, не гладили. А тепер керівники вищої ланки не соромляться відверто «відмазувати» своїх підлеглих, які у свою чергу прикривають керівників. 

Найсвіжіший (але, мабуть, не останній) випадок стався 2 травня поблизу Рівненського зоопарку: у ДТП потрапили автомобілі «Тойота Кемрі» та «Ауді». Дорога «Тойота Кемрі», як з’ясувалося, належить дружині начальника Рівненської митниці Державної фіскальної служби України Андрія Чаборая – Олені. Добре навчена «нова поліція» поспішила заявити, що ані самого високопоставленого митника, ані його дружини за кермом не було. Але чому ж тоді, як розповідають свідки, на місце пригоди приїхав рідний брат керівника митниці та зняв номерні знаки з транспортного засобу? Знову ж таки, поліція одразу заявила, що один з водіїв не впорався з кермуванням, але жоден з них п’яним нібито не був. Як вони так швидко визначили це? Та головне: хто ж насправді був за кермом «Тойоти»?

DTP_Rovno

Ось тут починається найцікавіше – блогер під промовистим псевдонімом Павло Верещагін, який висвітлює діяльність митниці, написав у Facebook: «за інсайдерською інформацією є свідки, що за кермом автомобіля перебував особисто керівник Рівненської митниці Андрій Чаборай, котрий за зовнішніми ознаками перебував у стані сп'яніння»

Андрій Чаборай

Андрій Чаборай

А ще більше дивує те, що цей дорогий транспортний засіб раніше був зареєстрований на екс-прокурора Волинської області пана Андрія Гіля (статки якого вже зацікавили НАЗК).  Хоча, власне, чому дорогий? Це для простих смертних він коштує від 700 тисяч гривень, а згідно даних декларації, конкретно це авто «Тойота Кемрі» 2008 року випуску було придбано в 2014 році рівненським митником у волинського прокурора за 120 тисяч гривень. Може це просто таке братерство силовиків? Хоча НАБУ є сенс поцікавитися: за які такі послуги митник отримав таку захмарну знижку від прокурора? І навіть не посоромився записати це в декларації! Але така неймовірна щедрість за всіма ознаками схожа або на дачу хабара (у вигляді кількаразового зменшення вартості дорогого майна, що було продано) з одного боку, а з іншого боку – на спробу приховати реальні статки, через що в декларації чиновника вказана вартість «Тойоти Кемрі» на рівні якогось «Ланоса».

Але от що цікаво: в рівненського митника та волинського прокурора багато спільного, не лише сумнівна операція з купівлі-продажу майна. Є такий собі керівник власної безпеки ГУ ДФС у Рівненській області Тарас Цибулін.

Тарас Цибулін

Цей молодий чоловік багато чого накоїв у Волинській області, на що щільно заплющували очі тамтешні прокурори на чолі з паном Гілєм. Після серії гучних скандалів на Волині цей достойник… пішов на підвищення, в тому числі і в званні – зі скромної посади начальника відділу податкової міліції Волині він скакнув у крісло «чистильника» податкової Рівненської області та отримав погони підполковника. Чи, бува, не прокурор Гіль замовив за Цибуліна слівце покупцеві своєї «Тойоти», головному податківцю Рівненщини?

Були за спиною Цибуліна скандали, зокрема, і через вимагання хабарів, бійки та погрози, а були й справи щодо пияцтва за кермом. Резонанс вже писав про цього героя: «Про те, що молодий та гарячий податковий міліціонер любить швидко їздити, але не завжди сідає тверезим за кермом, було добре відомо луцьким правоохоронцям. Приміром, ще у листопаді 2014 року Цибулін буквально заливши очі, на недешевій Тойоті Камрі протаранив електроопору. Постраждав не лише стовп, а й сам Цибулін та його юна пасажирка. Цей факт був зафіксований співробітниками ДАІ Луцького району (лист №2650 від 25.12.2014), а також підтверджується довідкою Луцької міської клінічної лікарні (№1976/2.8.14 від 24.12.2014), а ще – лікарняним листом непрацездатності (серія АП №100709 виданий 31.12.2014). До речі, про стан алкогольного сп’яніння там теж було написано. Але нічого – дівчину він залякав, а з керівництвом – домовився». Ну то як же цей «орел Насірова» вживатиме заходів проти свого керівника-пиятики, якщо обоє рябоє?

Ще одна дуже показова історія на тему пияцтва за кермом – про першого заступника прокурора Дніпропетровської області Романа Соскова.

Сосков

Коли 26 лютого його зупинили поліцейські – п’яного за кермом – він сказав, що… безробітний. Взагалі-то цей «безробітний» прокурор засвітився у величезній кількості скандалів, але ми зупинимося лише на його витівках за кермом «під мухою». Отже, Роман Сосков не погодився з результатами першого тесту, що засвідчив: у його крові 0,66 промілей алкоголю. Тож він вирішив самостійно пройти медичне обстеження в Дніпропетровському наркологічному диспансері. Дивним чином міська клініка не виявила сліди алкоголю в крові заступника прокурора, що дуже дружить з мером міста… І місцева поліція це "проковтнула". Разом із судами та Генеральною прокуратурою. Всі вони "повірили", що 0,66 промілей алкоголю у крові - це не 250-300 грамів горілки, а ротовий спрей для свіжого подиху.

Але "Оскар" за креативність отримує Закарпаття. Там трапилась просто фантастична історія: «…незадекларований позашляховик BMW Х5 ужгородського судді М.Ротмістренка порушив правила дорожнього руху і не зупинився на вимогу поліції. Коли ж його наздогнали, він вистрибнув із машини в поле і заявив поліцейським, що не знає, як тут опинився, бо «випив по 50 грам, пішов додому, приліг біля телевізора та й заснув … і оказався отут, машина заведена з боку, а я стою посеред поля». Це можна було би вважати анекдотом, курйозом, якби ситуація з п’яними чинушами в погонах чи мантіях на наших дорогах не була настільки серйозною. Наприкінці лютого на Одещині два брати – співробітник прокуратура та працівник СБУ – збили жінку та втекли з місця події. Жінка померла від травм. Обидва «правоохоронці» були п’яні. Місцеві журналісти б’ють на сполох: за всіма ознаками справу хочуть «зам’яти». З огляду на повсюдну практику безкарності їм це напевне вдасться, бо хто ж попре проти кругової поруки, в якій задіяні всі правоохоронні органи: поліція, прокуратура, суди, СБУ, митниця, податкова?…

1474015669_14370156_1766065247000053_2655697150010331973_n