25 березень 2024, Понеділок, 22:23

Прокурор ГПУ Кулик взявся за касту “недоторканних”

29 Березня 2019г.
Кулик

Заступник керівника Департаменту міжнародно-правового співробітництва Генпрокуратури України та очільник відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях Костянтин Кулик заявив, що колишні і нинішні високопосадовці, а також нардепи є фігурантами так званої справи Сергія Курченка.

Відповідну заяву представника ГПУ було зачитано в ефірі програми "Право на владу" в ефірі "1+1", передає Резонанс.

"У зв'язку з суперечливою інформацією, яку поширюють мої колеги з ГПУ, вважаю важливим зробити наступні заяву: я є прокурором у справі Курченка. Це справа розслідувалася п'ять років і обсяг доказів злочинної діяльності угруповання складає більше 3 тисяч томів. Рік тому суд дав дозвіл на спецрозслідування щодо Курченка, і останнім часом група прокурорів займалася документальним оформленням матеріалів справи і написанням підозр причетним особам в остаточному вигляді", - стверджує Кулик.

Він зазначив, що підозра особисто олігархові-втікачеві Сергію Курченкові складається з 1360 сторінок, і включає в себе епізоди про змову різних осіб при вчиненні різних злочинів.

Як заявляє Кулик, для того, щоб направити справу Курченко до суду, необхідно прийняти процесуальні рішення і щодо його співучасників. Як мінімум, у чотирьох різних епізодах спільникамі Сергія Курченко, як випливає з заяви представника ГПУ, виявилися: екс-керівник адміністрації президента Борис Ложкін, нардеп від БПП Григорій Шверк, чинний заступник глави АП Олексій Філатов, екс-керівник НБУ Валерія Гонтарєва, співвласник інвесткомпанії ICU Костянтин Стеценко, екс-міністр екології Микола Злочевський та інші.

"З них до сьогоднішнього дня поза офіційними підозрами залишалися громадяни Ложкін, Філатов, Шверк, Гонтарєва, Стеценко і Злочевський. Стверджую, що без оголошення їм офіційних підозр неможливо було закінчити кримінальну справу стосовно Сергія Курченка. 96 підозр з 98, фігурують у цьому масштабному розслідуванні, підписував особисто я. Ці документи як вручали особисто, так і відправляли підозрюваним поштою. Чому не викликали цих фігурантів у ГПУ для вручення підозри повістками, а пішли шляхом надсилання документів поштою? – відповідь очевидна для громадян України. На жаль, в нашій країні є каста "недоторканних"", - каже Кулик.

Він підкреслив, що Кримінальний процесуальний кодекс дозволяє при обставинах, коли місце проживання особи не відомо, надсилати процесуальні документи за місцем їх реєстрації.

"Я скористався цим положенням КПК. Хочу повідомити, що епізоди щодо згаданих сьогодні в медіа осіб фактично розслідувані, і слідство по них може бути в нормальному режимі закінчено протягом двох місяців", - зазначив він.

ПРОКУРОР КУЛИК ВІДМОВИВСЯ ВІД ХАБАРЯ У 200 ТИС ДОЛ ВІД ЕКС-КЕРІВНИКА ПАТ «УКРГАЗВИДОБУВАННЯ»

Прокурор Кулик також відреагував на звинувачення спікера ГПУ Андрія Лисенка у спробах "впливати на вибори".

"Ніхто з фігурантів справи Курченко наразі не є особою, яка може вплинути на вибори Президента України. Якщо ж "вплив на вибори" передбачає, що в суспільстві почнуть обговорювати оточення гаранта Конституції як банду негідників – то це навряд чи можна вважати новиною: про це і так всі говорять. Також, на думку деяких керівників органів прокуратури у мене низькі моральні якості. Але якщо відмова вступати в ту чи іншу групу ГПУ для продажу справ - це низькі моральні засади, то я і не хочу прагнути до їх "високим" показниками", - заявляє Кулик.

Він додав, що через п'ять років після революції Гідності Курченко продовжує отримувати прибуток від діяльності медіа-холдингу UMH, і, перебуваючи під контролем ФСБ, впливає на інформаційний простір України.

"Для того, щоб оцінити, в чому полягають підозри, висунуті мною на адресу зазначених осіб, потрібно як мінімум прочитати текст підозри, що, судячи з усього, навряд чи до цього моменту зробили мої колеги з ГПУ, - зазначає Кулик. - На завершення хотів би додати: згідно із законодавством України, в нашій країні не повинно бути списків недоторканних. Хочу нагадати всім, що саме через це люди виходили на Майдан і їхали добровольцями в АТО".

Нагадаємо, 28 березня в ЗМІ з'явилася інформація про те, що ГПУ оголосила підозри близькому оточенню Порошенка в махінаціях з олігархом-втікачем Сергієм Курченком на мільярди гривень. За даними ЗМІ, підозри у відмиванні мільярдів "сім'ї" Януковича оголошені його спільникам: екс-главі АП Борису Ложкіну і колишній главі Нацбанку Валерії Гонтарєвої, чинним заступнику керівника Адміністрації президента Олексію Філатову і іншим.

Цю інформацію журналістам підтвердив прокурор ГПУ Костянтин Кулик.

ЄВГЕН ЄНІН: У ЗЛОЧИННОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ЯНУКОВИЧА МОЖУТЬ БУТИ СПІЛЬНИКИ У ВЛАДІ

Згодом безпосередній керівник Кулика - заступник Генпрокуратури України Євген Єнін заявив: "Повідомлення про підозру низці високопосадовців було здійснено з порушенням процесуального законодавства. Цьому факту наразі надається відповідна правова оцінка, результати якої будуть озвучені ближчим часом.Відповідно згадані одним з прокурорів ГПУ особи не вважаються підозрюваними в розумінні ст 42 КПК України".

Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив у соцмережі, що у справі Курченка повідомлено про підозру 98 особам, серед яких є високопоставлені чиновники. З них - 12 вищих посадових осіб міністерств і відомств, посадові особи Національного банку України, шість керівників обласних державних адміністрацій, 14 чоловік керівного складу державних компаній. Луценко не назвав імена високопоставлених фігурантів цієї справи.

Як писав Резонанс, Констянтин Кулик є одним із основних процесуальних керівників у розслідуванні щодо одіозного «младоолігарха» Сергія Курченка. Саме активізацією слідства він пояснює появу кримінального провадження проти нього. В інтерв’ю Резонансу прокурор публічно звинуватив керівників НАБУ та САП у виконанні “замовлення” щодо розвалу справи злочинної організації Януковича-Курченка.

КОСТЯНТИН КУЛИК: МОЖЕ І В УКРАЇНІ СТВОРИТИ "АНТИКОРУПЦІЙНІ" СІЗО ТА В’ЯЗНИЦІ?

"Прокурор Кулик - це компетентна і безкомпромісна людина, - заявив у липні 2016 року у коментарі Резонансу екс-перший заступник Генпрокурора України Микола Голомша, який курував розслідування справи Курченка. - Ми досить активно проводили слідчі дії. Мені доповідали різну інформацію, зокрема, попереджали, що керівників групи відсторонять від слідства, бо ми аж занадто активно взялися за «младоолігарха» та його оточення. І саме так сталось. Спочатку усунули мене, а потім відсторонили і Костянтина Кулика … І саме у час, коли йому повернули цю справу, якась невидима рука повпливала на появу компромату щодо нього. Упевнений, що детективи НАБУ не були у сговорі з олігархами та політиканами, їм технологічно «підкинули» інформацію, а вони - зреагували за принципом «де немає співця - послухаєш і горобця».

Також Микола Голомша наголосив, що Кулик "2014 року, не озираючись на відсутність навиків бойових дій, добровільно пішов до військової прокуратури у зону АТО. І саме тоді, коли він розпочав роботу щодо протидії наркотрафіку та контрабанді з окупованих територій, щодо нього розпочалась «брудна» інформаційна кампанія. І активізувалось у час, коли він повернувся до справи Курченка … Позиції його звинувачення виглядають ніяково. І, на мою думку, тут замішана політика".

СУД ПОВЕРНУВ ПРОКУРОРА КУЛИКА ДО СПРАВИ КУРЧЕНКА