13 квітень 2024, Субота, 20:39

Громрада при МВС: підсумки за 2018

8 Лютого 2019г.
51190449 2415330281874520 1473622353207361536 N

30 січня Громадською радою при МВС підведено підсумки і прозвітовано про роботу у 2018 році.

Нами проведено всього 16 засідань з них 10 у 2018 році, також у 2018 році понад 40 круглих столів, проведено громадські обговорення більше 30 проектів регуляторних нормативно-правових актів, проведено презентації та громадські обговорення у всіх областях України Стратегії деокупації тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей «Механізм малих кроків», члени Громадської ради делеговані до складу Комісії з оцінки корупційних ризиків МВС України.

З метою більш широкої взаємодії з громадськістю щодо діяльності МВС 27 вересня 2018 року підписано Меморандум про співпрацю між Громадською радою при МВС та Українською асоціацією районних та обласних рад.

Представники Громадської ради при МВС брали участь у понад 50 заходах щодо обговорення питань діяльності МВС із виїздами до міст Маріуполь, Кропивницький, Полтава, Дніпро, Вінниця, Хмельницький, Чернівці, Івано-Франківськ, Харків, Запоріжжя, Суми, Рівне, Львів, Одеса та ін. Нема жодного куточка країни, куди б ми не виїжджали і де б у нас не була налагоджена взаємодія.

Громадською радою проведено громадську експертизу діяльності Сервісного центру МВС. Крім того Громадська рада стала співорганізатором ІІ та ІІІ Міжнародних науково-практичних конференцій «Реалізація державної антикорупційної політики в міжнародному вимірі».

Зроблено дуже немало. А попереду ще більше. Я хочу зупинитися і перейти від мови сухих цифр і фактів до більш людської мови.

Нагадаю те, що ми, представники українського суспільства, мабуть вже почали сприймати як норму, як те, що навіть не розглядається і не сприймається по-іншому.

Ми працюємо з відомством, яке ще декілька років тому навіть не хотіло чути про будь-яку співпрацю з представниками громадськості. Ми є тими, хто побудував цей крихкий місточок між силовим правоохоронним міліцейським міністерством тоді і суспільством, тими, хто допоміг відомству перетворитися із страшного монстра у нове, цивілізоване, сервісно-орієнтоване міністерство націлене на безпеку своїх громадян. Відомство, яке працює відкрито, яке чує громадськість. І ми разом дуже багато зробили для того, щоб і громадяни чули відомство.

Тільки діалогом, тільки конструктивом, критикуючи конструктивно і коригуючи, надаючи дієві пропозиції, допомагаючи, крок за кроком ми зможемо отримати спільний результат.

Я звернувся до Арсена Борисовича з клопотанням про відомчі відзнаки представників нашого дружного колективу. Я клопотав відзначити тих наших колег, хто найбільше проявив себе у роботі. Міністр високо оцінив те, що ми робимо. Справді, нам є чим похвалитися. Хоча, якщо зовсім чесно, ще є куди розвиватися.

Отже:

Подяку Міністерства внутрішніх справ оголошено

- Комірчому Павлу Олексійовичу, заступнику голови Громадської ради;

- Момоту Миколі Федоровичу, члену Громадської ради;

- Мокеєву Станіславу Констянтиновичу , члену Громадської ради;

- Петренку Олексію Андрійовичу, члену Громадської ради.

Цінним подарунком – наручний годинник нагороджено:

- Скринського Олександра Васильовича, секретаря Громадської ради;

- Зарембу Ольгу Миколаївну, члена Громадської ради;

- Лозу Вікторію Володимирівну, члена Громадської ради;

- Демчину Андрія Володимировича , заступника голови Громадської ради;

Дякую Вам, колеги, за те, що Ви робите.

За інформацією Секретаріату Кабінету Міністрів України Громадська рада при МВС є найдієвішою, а її робота визнана найефективнішою серед громадських рад центральних органів виконавчої влади.

Давайте говорити чесно. Для досягнення всього, що ми разом започаткували у Міністерстві, для реалізації всіх бюрократичних процедур ми отримали собі сильне плече у вигляді Департаменту Комунікацій. Взагалі інформаційні підрозділи всієї системи МВС несуть дуже нелегку ношу – вони є тим місточком між правоохоронним відомством і зовнішнім світом, завдяки якому суспільство розуміє, що відбувається всередині системи. МВС, Поліція, будь хто може найбільше у світі змінюватися, проводити найефективніші розслідування чи затримання, надавати найкращі послуги, але якщо вони не спрацюють – ніхто цього просто не взнає.

Я дякую Артему Шевченку за те, що він веде цей корабель, не зважаючи на всі шторми, бурі і негаразди. То важка робота.

А ще я хочу згадати одну людину, без якої нам би було дуже важко реалізовувати всі ті речі, якими наповнена наша співпраця з МВС. Людину, з якою, бувають такі дні, я по триста разів пересварюся, помирюся і знов пересварюся, людину, яка не зважаючи на всі вітри і негоди завжди тримає «хвіст пістолетом». Віктор Петрович Булаєв.

Я звернувся до міністра, він підтримав. За сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіоналізм та забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики Міністерства внутрішніх справ Булаєва Віктора Петровича, заступника директора Департаменту комунікацій нагороджено цінним подарунком – наручним годинником.

І ще я не можу не згадати людину, яка весь цей час допомагала – Грамотою Міністерства внутрішніх справ – Білана Святослава Валерійовича.

Нагадаю, перше своє засідання у минулому році ми провели у НАВС. Ще тоді, рік тому, у січні 2018, ми передали музею МВС, що розташовується у НАВСі, предмети із зони бойових дій. Я нагадаю, ми їх не замовляли через когось, ми їх зібрали особисто. Тепер там, у музеї МВС, є цілий куточок Громадської ради. Молоді покоління мають змогу, навчаючись, ознайомлюватися з нашою роботою. Це допомагає їм розуміти, що робота поліцейського націлена на безпеку громадян своєї країни.

Тоді ми домовилися про продовження співпраці і розширення її. Як результат, разом з міжнародними партнерами, науковцями не тільки внутрішньо-системних ВУЗів, а й залучаючи інші наукові установи, інші відомства та державні органи ми стали співорганізаторами вже ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Реалізація державної антикорупційної політики в міжнародному вимірі».

НАВС послідовно втілює крок за кроком заплановане разом з нами. Науковці академії беруть участь у всіх заходах, що проводить Громадська рада. Разом з нами вони опрацьовують проекти нормативних документів, напрацьовують нові проекти НПА.

А перед тим, в рамках підготовки до конференції, ми провели декілька потужних круглих столів на тему «Співпраця МВС із громадянським суспільством у реалізації антикорупційної політики України», які охопили понад 500 представників громадськості, працівників установ та організацій системи МВС, ЦОВВ, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ із 9 областей. За участю членів Громадської ради при МВС та наших регіональних робочих груп, залучаючи широкі кола громадськості, ми їх провели на базі ХНУВС, ДДУВС та ЛУВС. І у 2019 ми плануємо продовжити цю практику.

Хочу згадати багато тих, хто допомагає нам у таких починаннях. Це і ректори наших профільних ВУЗів Володимир Васильович Чернєй, Роман Ігорович Благута, Валерій Васильович Сокуреко, Андрій Євгенович Фоменко, Іван Петрович Катеринчук… Директор науково-дослідного інституту №3 НАВС Дмитро Володимирович Андрєєв. Проректори Гусарєв, Сербін…

Але одним з найбільших духовних наставників всіх наших наукових та біля-наукових процесів є Сергій Сергійович Чернявський. Його натхнення, наполегливість, вміння обходити всі проблемні питання, легка рука і харизма, якій можна тільки позаздрити дуже допомагають отримати результат. Я би сказав навіть дають змогу навчитися отримувати задоволення від складностей при досягненні результату.

Міністр підтримав моє клопотання і відзначив полковника поліції Чернявського Сергія Сергійовича, проректора Національної академії внутрішніх справ НАГРУДНИМ ЗНАКОМ «ЗА БЕЗПЕКУ НАРОДУ».

Ми вище згадали про роботу в напрямку запобігання корупції, круглі столи та наукові заходи. Окремо хочу згадати про участь членів Громадської ради у міністерській комісії з оцінки корупційних ризиків, підготовці опитувальника та проведення серед громадськості всієї країни опитувань щодо найбільших корупційних загроз у відомстві, участь у обговоренні антикорупційної програми, створення всіляких мето дичок, програмок, алгоритмів та проведення аналізу всього цього. Я хочу окремо подякувати людині, без якої всі згадані процеси були би лише проектами, які би мали невеликі шанси реалізуватися. Людині, яка живе цим процесом. Людині, яка віддає себе всю питанням боротьби з корупцією. Сергій Петрович Яременко. Мабуть важко знайти у відомстві людину, яка б не знала хто це.

За моїм клопотанням за сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіоналізм Міністр Внутрішніх Справ Арсен Аваков відзначив Яременка Сергія Петровича, начальника відділу Управління запобігання корупції та проведення люстрації цінним подарунком – наручним годинником.

У 2018 році ми дуже плідно попрацювали. Ми ініціювали і провели громадську експертизу діяльності Сервісного центру МВС, опрацювавши при цьому тисячі сторінок документів у майже всіх, навіть найвіддаленіших областях. Нам у цьому дуже допомагали ті, хто працює в системі і з середини бачить пробіли і, так як і ми, прагне ці пробіли заповнити.

Я дякую Начальнику Головного Сервісного Центру МВС Владиславу Криклію за всі ті кроки назустріч, які робила очолювана ним система. Це людина, яка справді працює на результат.

І, окремо, я хочу подякувати Олександру Григоровичу Князюку, першому заступнику начальника Головного Сервісного Центру МВС. Своїми твердими рішеннями він відкривав навіть ті двері, які не відкривалися до цього ніколи. Святая святих відомства – архів. Дякуючи Олександру Григоровичу ми виявляли те, що було глибоко сховано під пилом історії. Не все працює гладко навіть у тому органі, який почав свою роботу практично з нуля. Ще є над чим попрацювати і що змінити, щоб зробити надання сервісних послуг системи МВС ще більш комфортним для наших громадян. Експертні пропозиції, розроблені нами за результатами експертизи, зараз втілюються в реальність.

Хочу подякувати Олександру Князюку за співпрацю, знаючи, що інколи вона була дуже нелегкою. Я звернувся до Міністра Внутрішніх Справ з клопотанням про відзначення Олександра Григоровича відомчою відзнакою.

Арсен Борисович підписав наказ про відзначення Князюка Олександра Григоровича, першого заступника начальника Головного сервісного центру НАГРУДНИМ ЗНАКОМ «ЗА БЕЗПЕКУ НАРОДУ».

Окремо хочу відзначити нашого колегу, який представляє Україну в міжнародних спортивних змаганнях. Постійний учасник забігів, марафонів, запливів… Його енергії можна лише подякувати.

Я звернувся до міністра Молоді та спорту Ігоря Жданова з клопотанням про відзначення нашого колеги, Григорія Маленка, Подякою Міністерства молоді та спорту України.

Нам дуже допомагає втілювати спортивні заходи у МВС людина, основний напрямок роботи якої пов’язаний з ветеранами Антитерористичної операції. Олексій Ботнаренко. Зараз ми спільно напрацьовуємо механізм реабілітації та адаптації тих працівників та військовослужбовців системи МВС, хто захищав країну. І одним з перших кроків є реабілітація через спорт.

Вже напрацьовані і реалізуються спортивні змагання серед учасників та ветеранів АТО та ООС.

За моїм клопотанням Олексія Ботнаренка відзначено Подякою Міністерства молоді та спорту України.

Хочу подякувати нашим експертам, які дуже багато зробили, щоб ми всі разом отримали результат. За моїм поданням Міністр внутрішніх справ відзначив Віталія Середюка  – експерта Громадської ради при МВС, Подякою Міністерства внутрішніх справ, а Світлану Губогло  – експерта Громадської ради, цінним подарунком – наручний годинник.

Окремо згадаю наші регіональні робочі групи. Такий механізм взаємодії є унікальним у всій системі органів державної влади. Нам справді дуже важливі всі ваші напрацювання, аналіз, аналітика, критика і пропозиції. Через вас ми взаємодіємо з найвіддаленішими куточками нашої країни і маємо найсвіжішу і найповнішу інформацію щодо роботи підрозділів системи МВС. Представники громадськості, науковці та журналісти, що працюють разом з нами в областях дають змогу розуміти, бачити і моніторити складності у роботі системи, вибудовувати дієву комунікацію між підрозділами та українським суспільством. Не все відбувається гладко. Ще є над чим попрацювати. І, якщо по чесному, навіть не всі місцеві керівники мають бажання дослухатися до громадськості. Але я впевнений, спільними зусиллями, конструктивною критикою, порадами, аналізом і щоденною кропіткою роботою ми разом зможемо отримати те відомство, яке у найвіддаленішому куточку країни буде працювати на безпеку наших громадян.

За активну громадську позицію, самовідданість справі і роботі на результат, а також за сприяння розвитку громадянського суспільства Подяки Громадської ради отримали Ірина Шпильова (Вінниця), Вероніка Комісар (Дніпропетровщина), Володимир Вареничев (Одеса), Олег Коваль (Хмельницька область), Ірина Козка (Маріуполь, Донбас).

Декілька тих, хто починав разом з нами цей непростий тернистий шлях, покинули наш дружній колектив. 3 людини були виключено із складу Громадської ради протягом 2018 по різним причинам, але ми змогли згуртуватися і показати справжній приклад того, як результативно і злагоджено може працювати колектив, якщо він того хоче.

Підводячи підсумки роботи Громадської ради при МВС за 2018 рік була ще одна приємна несподіванка. Мене, як Голову Громадської ради, та Секретаря Громадської ради при МВС Олександра Скринського нагороджено годинниками від Президента України.

Насправді я не маю тих слів, якими би я передав свою вдячність великому дружному колективу.

ДЯКУЮ!

Джерело