19 квітень 2024, П'ятниця, 06:00

ГПУ та Нацполіція знайшли у ДМСУ не лише корупцію, а й торгівлю наркотиками

8 Лютого 2018г.
Снимок экрана 2018 02 09 в 01.04.47

В Україні припинено діяльність одразу кількох злочинних угруповань, які діяли у різних регіонах, спеціалізуючись на вчиненні корупційних злочинів, пов’язаних з прискореною видачею паспортів громадян України, а також виготовленні та збуті наркотичних засобів в особливо великих розмірах. Відбулось це за процесуального керівництва досудовим розслідуванням прокурорами Генеральної прокуратури України спільно з працівниками Головного слідчого управлінням та Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції України. Як перелає Резонанс, про це повідомив речник ГПУ Андрій Лисенко у соцмережі.

Корупційна схема працювала наступним чином. Громадяни, яким необхідно отримати закордонний біометричний паспорт, на підставі оголошень в мережі інтернет звертались за такими послугами до приватних підприємств, які за «пришвидшення» отримання паспорта отримували від цих осіб кошти, частину з яких передавали працівникам окремих територіальних відділів Державної міграційної служби України в якості неправомірної вигоди за оформлення документів поза чергою.

Під час документування цієї незаконної злочинної діяльності посадовців ДМС та їх посередників встановлено, що окремі посадовці цієї служби та їх посередники причетні до розповсюдження наркотичних засобів в особливо великих розмірах.

Проведеними слідчими та оперативними заходами припинено злочинну діяльність посадовців ДМС з отримання неправомірної вигоди, встановлені місця зберігання та виготовлення наркотиків, вилучені значні обсяги наркотичних засобів та психотропних речовин, обладнання для його виготовлення та розфасування, ваги, вилучено вогнепальну та холодну зброю, кошти, одержані від реалізації наркотичних засобів та отримана неправомірна вигода.

Також спікер ГПУ повідомив, що правоохоронцями встановлені та ліквідовані канали постачання наркотичного засобу «кокаїну» із-за кордону через Закарпатську область та наркотичного засобу «метадон» із Запорізької області, де він і виготовлявся та розповсюджувався по всій території України.

Особи, причетні до незаконного обігу наркотичних засобів та амфетаміну, з метою прикриття своєї протиправної діяльності використовували заходи конспірації. Для перевезення зазначених речовин використовували автомобілі на закордонній (латвійській) реєстрації, що ускладнювало встановлення їх власників, розмови по телефону велися висловлюваннями з прихованим та завуальованим змістом, для попередження можливого викриття з боку правоохоронних органів розроблено схему попередження учасників злочинної групи за участю сусідів по місцю проживання, сусідів по гаражу зберігання автотранспорту та інших осіб, які не брали безпосередньої участі та не були обізнані зі злочинною діяльністю підозрюваних осіб.

Загалом встановлено та у порядку ст.208 КПК України затримано 10 осіб, підозрюваних у вчиненні вищеописаних злочинів, у тому числі двох керівників територіальних підрозділів ДМС.

Наразі досудове розслідування триває, продовжують встановлюватись інші особи, причетні до злочинної діяльності.

АГЕНТ НАБУ ПРОВОКУВАВ ПІДКУП КЕРІВНИЦІ МІГРАЦІЙНОЇ СЛУЖБИ (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)