28 березень 2024, Четвер, 12:41

Феміда під тиском або чому завжди винні судді

4 Жовтня 2018г.
43050758 10215646006416169 1922084528810098688 N 620x465

Яна Собко, Лойер

Тиск на суд вже сприймається як нормальне явище. Чи не так? Принаймні деякими персонажами. А чому б і ні! У нас же всі судді погані, хабарники, нечесні, продажні і т.д. Всіх під одну гребінку, без виключення!

У нас же найбільша проблема в державі — це суди. В державі, в якій війна, в якій низький рівень заробітних плат та пенсій, високі тарифи, процвітає злочинність… Та кого це турбує. Тут суди потрібно реформувати (вкотре). І взагалі, в усіх негараздах винні судді. Так, так — це все вони!

Яке справедливе правосуддя? Я сам собі суддя… в прямому сенсі. Ось так візьму і проголошу себе суддею, ще й буду змушувати секретаря внести мене в протокол засідання до складу суду. А для більшого ефекту розвішу червоне полотно з образливим написом на суддю. Поліція? Не смішіть, хто її боїться. Та й що вона зробить? Авжеж нічого! Я тут буду судити, а не та… в мантії. Нехай знають наших і хто тут хто!

Смішно, якби не було так сумно і… правдою! Нещодавно у Жовтневому районному суді міста Кривого Рогу жінка проголосила себе суддею. Вона разом з кількома прибічниками зайшла до зали засідань, зайняла місце судді і наполягала, що судити у цьому провадженні буде саме вона. На зауваження поліцейських не реагувала і не збиралась покидати обране місце праці. Поліція нічого вдіяти не змогла. Результат: відкладене засідання і повідомлення в ВРП про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя.

Нічого такого, просто чергове повідомлення. А таких тільки з початку 2018 року понад 300. Якщо бути точними, то станом на 1 жовтня 2018 року до Реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя, який публічно ведеться на офіційному сайті Вищої ради правосуддя, суддями надіслано 332 повідомлення.

ЗА 9 МІСЯЦІВ 2018 ВРП ОТРИМАЛА БІЛЬШУ КІЛЬКІСТЬ ПОВІДОМЛЕНЬ ПРО ВТРУЧАННЯ В ДІЯЛЬНІСТЬ СУДДІ, НІЖ ЗА УВЕСЬ 2017 РІК

Заходимо в реєстр, дивимось статистику за жовтень і вуаля — у нас поповнення: вже 338 повідомлень. Відкриємо, до прикладу, вх. № 5040/0/6-18 – суддя господарського суду міста Києва Грєхова Оксана повідомляє про звернення АТ «Сбербанк», зміст якого вона розцінює як втручання у її професійну діяльність.

27 вересня 2018 року до суду надійшло повідомлення, адресоване судді Грєховій О.А., у якому зазначено:

«З даного моменту будь-які дії, спрямовані на утиск інтересів АТ «Сбербанк», або дії, вчинені на користь опонентів АТ «Сбербанк», будуть розцінюватись керівництвом АТ «Сбербанк» в якості умисних перешкод інтересам Російської Федерації в Україні та потягнуть за собою наслідки у вигляді відкриття кримінальних проваджень стосовно таких осіб Слідчим комітетом Російської Федерації.

Крім того, з метою захисту інтересів Російської Федерації, проти таких суддів та членів їх сімей можуть бути введені персональні санкції. Зокрема, такі санкції можуть бути введені щодо вас, Грєхової Оксани Анатоліївни, … року народження, та членів вашої сім’ї: … року народження; … року народження.

Переконана, що умисними діями суддів, які ставлять собі за мету особисте збагачення та утиски законних прав АТ «Сбербанк» і будь-кого, хто має приналежність до Російської Федерації, буде надана компетентна оцінка посадовими особами Слідчого комітету Російської Федерації».

Чудово, відкриваємо інше повідомлення — суддя Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області І.Р. Биканов вказує, що під час розгляду цивільної справи позивач за первісним позовом та її представник почали голосно кричати, висловлюючи незгоду із рішенням суду, образливою, нецензурною лайкою висловлюватися на адресу головуючого судді, розбили об його стіл вазон з кімнатними рослинами, чим пошкодили майно суду, на зауваження не реагували, поводили себе зухвало.

Повага? Ні, не чули. Це вже норма. Бо всі ж судді продажні чи “ставлять собі за мету особисте збагачення”. Як вони сміють приймати рішення не на мою користь?

А як вам історія з погрозами від абонента “Тризуба”? Нагадаю, в 20-х числах вересня Шевченківський районний суд міста Києва повідомив, що протягом 21-22 вересня 2018 на особисті мобільні телефони суддів Шевченківського районного суду в месенджер Viber надходили повідомлення від абонента з ім’ям «Тризуб», якого серед особистих контактів суддів немає. Повідомлення містило погрози на адресу суддів у зв’язку з можливим розглядом ними справ, які будуть стосуватися інтересів певної особи.

А сьогодні, 4 жовтня, голова апеляційного суду Харківської області Колтунова Антоніна Іванівна повідомила, що 28−30 вересня 2018 року на особисті мобільні телефони суддів персоніфіковано на ім’я кожного судді через мобільні додатки Viber, Telegram, WhatsApp також надходили повідомлення від адресата «Тризуб», який не є учасником жодної зі справ, що розглядалися суддями апеляційної інстанції.

За словами голови апеляційного суду Харківської області, у повідомленнях міститься «попередження, що суддя пошкодує, що взагалі отримав посаду судді», у разі прийняття рішення на користь згаданої у повідомленні особи, що суддя буде «покараний», а також про збір інформації щодо суддів та членів їхніх родин.

Думаєте, жарт? Я щось дуже сумніваюсь. Особливо про збір інформації щодо суддів та членів їхніх родин. Хоча що там збирати, майже все на блюдечку — відкривай декларацію і ось тобі вся інформація. А тоді тільки чуємо, там напали на помешкання судді, там…

От і маємо правосуддя по-новому.

P.S. Але якщо що – винні судді

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЗАЯВИВ ПРО ТИСК З БОКУ АКТИВІСТІВ «С14»