27 березень 2024, Середа, 09:29

Екс-перший заступник Генпрокурора Сторожук “дахував” незаконне виведення з України 250 млн грн, – адвокат Сердюк

12 Вересня 2019г.
19665653 1381019658644132 8660037129529073137 N

Генеральному прокурору України Руслану Рябошапці подано скаргу про злочинну діяльність групи прокурорів на чолі з екс-першим заступником Генерального прокурора Дмитром Сторожуком щодо приховування шахрайства на суму 250 млн грн.

Про це Резонанс повідомили 12 вересня 2019 року у інформаційному департаменті АО "Aver Lex" із посиланням на адвоката, який представляє інтереси ошуканого інвестора, Віталія Сердюка.

Так, 23 березня 2016 року між керівником ПАТ «Діві Банк» Сегрієм Горбачевським та інвестором було укладено Меморандум та договір, метою яких було придбання акцій цього банку, які належали батьку керівника – Олександру Горбачевському. За них 24 березня інвестором (ТОВ «Офір Капітал») було сплачено 250 млн грн. Однак, ці акції завчасно вже були офіційно передані матері Сергія Горбачевського - Ірині Горбачевській.

- Тобто було реалізовано передчасно сплановану схему із заволодіння шляхом обману чужим майном у особливо великих розмірах (250 млн грн) – вчинено злочин, передбачений ч. 4 ст. 190 КК України, - вважає адвокат Сердюк. - У подальшому ці кошти було виведено з території України, а їх отримувач нібито помер у Іспанії.

За словами адвоката, Національна поліція України провела розслідування цієї справи та за його результатами підготувала повідомлення про підозру головному виконавцю схеми - Сергію Горбачевському. До Генеральної прокуратури її було передано 02.08.2019. Однак вже впродовж тривалого часу дії Нацполіції з викриття і покарання шахраїв та повернення в Україну незаконно вивезених коштів гальмуються Генеральною прокуратурою України.

Також Віталій Сердюк розповів, що за такою ж схемою було приховано шахрайські дії бізнесмена Дмитра Малиновського. Він був основним підозрюваним у кількох кримінальних справах в Україні. Однією з яких було незаконне заволодіння коштами у розмірі 12 млн євро, коли він весною 2015 року пообіцяв сінгапурській фірмі Dreymoor Fertilizers LTD поставити карбамід і аміак виробництва Одеського припортового заводу, забрав гроші і зник.

Партнер АО "Aver Lex" твердить, що "розвиток справи Сергія Горбачевського, який до махінацій з акціями ПАТ «Діві Банк» вже перебував у СІЗО через махінації із ПАТ «Інтеграл-банк», гальмувався також особисто Дмитром Сторожуком".  Також він озвучив прізвище процесуального керівника у цій справі, який, за даними Резонансу, був особистою креатурою пана Сторожука.

Неофіціні джерела також розповідають, що Генеральною інспекцією Генпрокуратури було задокументовано майже сотню незаконних обшуків, які пов‘язували з прізвищем Сторожука.

Як писав Резонанс, суддя Броварського міськрайсуду розглянув у відкритому судовому засіданні скаргу генерального директора СП ТОВ «Сапсан-спорт» і дійшов висновку про наявність підстав її задовольнити. У скарзі підприємця йдеться, що 4 жовтня 2018 року майже добу група працівників Генпрокуратури вчиняла на території спортивно-стрілецького комплексу «Сапсан-спорт» «на підставі невмотивованої ухвали і без присутності адвоката, протиправні та протизаконні дії». Відбувся обшук, при якому було вилучено багато різних речей (зброя, набої та іншого). При цьому були присутні біля 40 чоловік (Генеральна прокуратура, Національна поліція, «КОРД»), які самі виламали всі двері в приміщеннях комплексу без присутності понятих і працівників СП ТОВ «Сапсан», - йдеться у судовому документі.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram