25 березень 2024, Понеділок, 20:59

Чи загрожує Києву сміттєвий Чорнобиль

21 Листопада 2017г.
630 360 1466597179 9663

Громадська організація “Громадська екологічна ініціатива” під моїм керівництвом увійшла в активну фазу боротьби з намаганнями влади з порушенням норм законодавства побудувати на території міста Києва та в с. Підгірці 3 сміттєспалювальні заводи.

Все розпочалось з того, що Київська міська рада затвердила Програму економічного та соціального розвитку міста Києва на 2017 рік, у якій прийняла рішення побудувати на території міста та в с. Підгірці 3 СМІТТЄПЕРЕРОБНІ заводи. Тим самим було введено в оману громадськість, оскільки заступник голови КМДА Петро Пантелеєв під час зустрічі з офіційною делегацією японської міжнародної компанії «Marubeni» заявив, що місто вже розробило відповідні технічні та економічні показники для створення цих заводів і готове до співпраці з потенційними інвесторами.

Міська рада проголосувала, не розібравшись з питанням того, чи можна взагалі, відповідно до норм чинного законодавства, зокрема, державних будівельних та природоохоронних, екологічних норм, будувати на території міста та на небезпечній відстані від місця проживання людей такі об’єкти.

Мною було особисто створено петиції на сайті Київської міської ради та на сайті Президента України з приводу необхідності проведення громадських слухань щодо будівництва заводів, перегляду радою свого рішення з цього приводу, а також розробки програми безпечного транспортування, зберігання та утилізації відходів від життєдіяльності міста Києва, проведення комплексних перевірок діяльності полігонів ТПВ № 5 і 6, а також функціонування філії заводу “Енергія “КИЇВЕНЕРГО”.

Було направлено персональні звернення всім 120 депутатам Київської міської ради, які секретаріат Київської міської ради відмовився в порушення норм Конституції України, Закону України “Про звернення громадян” та інших підзаконних актів реєструвати. З приводу цього було подано заяву до управління поліції про вчинення кримінального правопорушення за ст. 397 Кримінального кодексу України.

Направлено звернення народним депутатам України, які обрані в мажоритарних округах від міста Києва та області з приводу реагування на вищеописану проблематику.

Від мого імені також направлено ряд звернень до органів державної влади та місцевого самоврядування з приводу надання проекту організації території Національного музею народної архітектури та побуту України та Національного природного парку “Голосієвський”, які межують з полігоном твердих побутових відходів № 6; звернення до КМДА щодо надання проектів запланованого будівництва сміттєспалювальних заводів, подано звернення до СЕС міста Києва щодо надання відомостей про онкозахворюваність населення Києва за останні 10 років та інші.

Налагоджено тісну співпрацю з ОСН Пирогів, який вже не один рік бореться за закриття полігону ТПВ №6 та протидіє будівництву сміттєспалювального заводу в Голосіївському районі.

Це лише початок розвитку події - чекаємо відповідей на відповідні запити. За їхніми  результатам будуть прийняті відповідні міри.

Громадська організація “Громадська екологічна ініціатива” стоїть на варті захисту екологічних прав мешканців міста та області. Запрошуємо долучатись експертів в сфері охорони навколишнього природного середовища для об’єктивної оцінки вище описаної ситуації та недопущення зловживань та порушень норм законодавства з боку владних інституцій.

18835730 10210641979938534 3127345743265480824 N
Олексій Шевчук Партнер та адвокат АО Barristers, арбітражний керуючий, автор та ведучий телевізійного проекту ДокаZ на телеканалі ZIK