25 березень 2024, Понеділок, 19:35

79408442 1258934281161237 6481872279851499520 O
Марія Островська

Адвокат, заступник Голови Комітету НААУ із наближення системи адвокатури України до європейських правових стандартів


26 марта 2021

В підсистемі ЕСІТС запустили новий продукт для адвокатів. Це  ̶  можливість створювати електронні ордери, що надають автоматичний доступ до матеріалів судових справ в електронному вигляді.

0
07 декабря 2020

Наприкінці жовтня 2020 р. мав завершитися потужний тримісячний проект «Активне тестування Електронного суду», запроваджений Державною судовою адміністрацією України із залученням Національної асоціації адвокатів України.

0
09 ноября 2020

Каково же было мое разочарование, когда в тексте я увидела цитаты аргументов не моего, а какого-то другого иска, а в приложениях фотофиксацию чужих авто, к которым мое исковое заявление не имеет никакого отношения. Забавно было читать, будто бы я утверждаю, что в момент совершения правонарушения находилась дома, а документы на право пользования моим автомобилем имеются минимум у 5 человек.

0
08 сентября 2020

Перше місце рейтингу з адекватного розгляду звернень користувачів підсистеми ЄС здобули працівники техпідтримки ЄСІТС – Державні підприємства “Інформаційні судові системи” та «Центр судових сервісів», що знаходять у сфері віданні Державної судової адміністрації України. Завдяки ним діджиталізація в електронному судочинстві віддаляється від користувачів все далі та далі, а контакт між реальними користувачами системою та техадмінами набуває обрисів міражу.

0
28 июля 2020

Карантинні умови життя країни змусили адвокатів нарешті високо оцінити переваги електронного способу направлення процесуальних документів до суду. Зачинені канцелярії та величезні черги на пошті посприяли правникам у реєстрації в підсистемі ЕСІТС – модулі «Електроний суд» та вивченню особливостей його працездатності.

0
24 июля 2020

За останні декілька місяців вже у другій кримінальній справі, які я веду, загинули опоненти: перший – правник Олександр Омельяненко, що мав статус свідка та заявника у справі про так званий хабар судді Слов’янського міськрайонного суду Донецької області Ігора Мінаєва, покінчив життя самогубством. Другий – злочинний авторитет, бізнесмен Ігор Плекан, що є фігурантом замаху на координатора Січ Сергія Мазура, та ймовірним організатором замовного вбивства, був розстріляний у власній машині.

0
24 июня 2020

Публічна демонстрація зверхнього та зневажливого відношення до адвокатів з боку українських суддів, на превеликий жаль, є традиційною. І безсумнівно завдає непоправної шкоди репутації правозахисників, особливо в присутності клієнтів. Водночас, задля інтересів довірителів правники не завжди готові псувати відносини із представниками Феміди, обираючи безконфліктне погодження з будь-якими їхніми коментарями, навіть самими грубими та недоладними.

0
03 февраля 2020

4 лютого 2020 року відбудеться чергове засідання, до якого Сергій Мазур готує нове клопотання – про обрання тримання під вартою. Зрозуміло, це парафія сторони обвинувачення, саме вони вправі та зобов’язані ініціювати належні запобіжні заходи. Проте, якщо бездіють правоохоронці, – потерпілий змушений брати функції обвинувачення на себе. Про правомірність таких дій свідчить ч. 3 ст. 315 КПК, хоча скрізь за Кодексом про існування інтересів постраждалої особи законодавець забув.

0
05 декабря 2019

Замах на умисне вбивство. Групою осіб за попередньою змовою. На замовлення. Особливо небезпечним способом. Злочин не було доведено до кінця з причин, що не залежали від виконавців, адже жертви не виявилось вдома. Осколкова граната, кинута у відкрите вікно, поверхнево розшматувала тіло батька. Але постраждалому теж пощастило, бо уламки нанесли не тяжкі ушкодження.Мова про замовлення на ліквідацію координатора СІЧ Сергія Мазура через занадто активну діяльність у відомій громадській організації.

0
25 ноября 2019

Не минуло й кількох місяців з дня висловлення авторитетної позиції, як Касаційний кримінальний суд відійшов від власних роз’яснень з приводу процедури передачі кримінальних проваджень до Вищого антикорупційного суду.

0
13 сентября 2019

Прикро, але “Ведьму сжечь!” – слоган сьогодняшнього дня для всієї фракції Слуги народу. Цікаво, а який девіз обрали б для себе всі попередні склади парламенту України? Думаю, креативні політтехнологи мали б порекомендувати очільникам нової влади спеціально зрежисирувати випадок кнопкодавства аби показати, як потрібно реагувати на порушення регламенту та політичних обіцянок і що нікому не буде знижки. Може, саме так Слуги народу і зробили, бо не лише прогресивні парламентарі, а й круті продюсери.

0
27 июня 2019

Захисникам варто буде обережними із повсюдним використанням у власній практиці рішень Європейського суду з прав людини, бо недолуге та невлучне посилання може не лише виглядати непрофесійним, але й обернутися проти самих адвокатів через незнання нюансів справи та поверхневого ознайомлення із висновками Суду.

0
18 июня 2019

Адвокатам зазвичай не властиво виконувати функції представника в суді без повноважень. Скоріш скарги на правозахисників полягають у доріканні в бездіяльності та невиконанні достатнього обсягу роботи. На нашу думку, самостійному покладенню на себе адвокатом додаткового обсягу роботи як правопорушенню мають передувати негативні корисливі мотиви: зловмисна змова з представником протилежної сторони, мета позбавити клієнта позитивного матеріального результату через особисту неприязнь. В якості класичного прикладу, можна привести визнання позову від імені відповідача або відмова від позову від імені позивача, що суперечить інтересам та позиції довірителя. Якщо клієнт не уповноважив представника на здійснення певних дій, але виконання адвокатом більшої праці, за складності заздалегідь узгодити це з клієнтом, принесло йому користь або хоча б не нашкодило, не можна стверджувати про наявність складу правопорушення, тим більш кримінального.

0
07 мая 2019

Очікування 2,5 року підпису Порошенка на протоколі допиту в ГПУ – епічна процесуальна дія, яка майже нікого з політиків та кримінальних юристів не залишила байдужою. Хочеться проконсультувати хлопців з Управління спецрозслідуваннь ГПУ, бо без мене точно не розберуться.

0
23 апреля 2019

Це вже другий самовідвід суддів Подільського райсуду м. Києва, завдяки яким арешт на вилучені у активістів речі в передбачений законом строк не накладений, а тому підлягають поверненню за ст.ст. 169, 173 КПК. Ось так суддівський саботаж через особисту неприязнь до активістів став в нагоді їхнім адвокатам повернути майно, що мало статус тимчасово вилученого. Питання, що може виникнути в наступному: чи знайдуться на Подолі судді, які не відчувають неприязнь до С14, для того, аби розглядати обвинувальний акт по суті?!

0
16 апреля 2019

Звісно ми розуміємо, що ст. 291 КПК містить вимогу додавати до обвинувального акту лише розписку підозрюваних про отримання його копії. І жодного згадування про потерпілих. Вірогідно із цієї норми слідчі та прокурори ГПУ зробили висновок про відсутність обов’язку ознайомлювати постраждалого від злочину із основоположним процесуальним документом, на якому базується державне обвинувачення. Цей абсурд і справді закладений у КПК, що додатково підкреслює безправність статусу потерпілого, при цьому формує наше зустрічне відношення до процесуальних керівників з ГПУ.

0
01 апреля 2019

Трагедію в Княжичах за участю правоохоронців вигідно зам’яти силами тих самих правоохоронців, роблячи сумний вигляд трагічної випадковості. Проте, не втомлююсь повторювати, питань безпосередньо до групи слідчих ГПУ – жодних, вони вжили максимум зусиль аби довести справу до кінця та встановити винних. Наскільки їм це дозволило керівництво через політично-правоохоронний тиск.

0
21 февраля 2019

Суддям першої та апеляційної інстанції окремий привіт, бо вирішуючи справу вони примудрились не лише винести незаконні рішення, що підтверджено Верховним Судом, а й ініціювати кримінальне провадження проти одного із яскравих захисників – Наталії Фещик. За це їм щира вдячність, бо то справжнє визнання. Зі стороною обвинувачення у нас взагалі високі стосунки, бо зустрічаючись на каву ми зазвичай сперечаємось хто кого раніше заЄРДРил. Адже подати один проти одного заяви про злочин – наша з прокурорами професійна фішка. Нічого особистого, суто робоче суперництво, реалізація принципу змагальності кримінально-процесуальною мовою

0
01 февраля 2019

Судді касаційної інстанції дали недбайливій ГВП ГПУ шанс підтвердити повноваження свого прокурора та зробили перерву до 5 лютого 2019-ого.

0
29 января 2019

Слід відзначити сміливість військової прокуратури впевнено та відкрито аргументувати свою позицію перед недружніми учасниками заходу. І це незважаючи на шквал не завжди коректних звинувачень зі сторони захисту, до якої на круглому столі належали не лише адвокати, а й офіцери та активісти, які щиро вболівають за долю військових. Не обійшлось і без визнання прокуратурою помилок органу досудового розслідування та процесуального керівництва. Розумне обґрунтування в пошані серед правників, як і усвідомлення власних недоліків, прагнення до конструктивного діалогу та подолання суперечностей. Отже, наше звернення до Головного військового прокурора Анатолія Матіоса послати на плаху до адвокатів представника свого відомства радо зустрінуте та професійно підтримане. Важливо, щоб надалі слова не розходились із вчинками на шляху до дотримання прав бійців та здолання проблем кримінального провадження.

0
14 января 2019

Власні порушення цивільно-процесуальних норм судді апеляційної інстанції кваліфікували як зловживання адвокатами процесуальними правами. Через це до правників застосували заходи примусу у вигляді попередження та пригрозили застосуванням штрафу в майбутньому. Що далі..?! Це відбувалось у справі про захист честі та гідності нардепа-комбата Семена Грішіна-Семенченка проти видання Ракурс за публікацію статті «Від звичайного шахрая до живої легенди», де ми представляємо журналістів.

0
08 января 2019

Як адвокат потерпілого, зауважу, що ми з колегою Наталею Фещик, за підтримкою друзів постраждалого активіста, які вміло збирали оперативну інформацію, та за сприянням сторони обвинувачення успішно пройшли як стадію запобіжних заходів, так і процедуру укладення та розгляду угоди про визнання винуватості. А також шлях внесення інших підозрюваних до обліку Інтерполу, що був складним та повільним. Він тривав через постанови слідчого та прокурора, а також низку ухвал слідчого судді, далі – Відділ міжнародного поліцейського співробітництва ГУ НП у м. Києві, після цього – Департамент міжнародного поліцейського співробітництва ГУ НП у м. Києві. Лише тоді спрямовувався до Генерального секретаріату Міжнародної організації кримінальної поліції у м. Ліон, через погодження з Комісією з контролю файлів Інтерполу.

0
14 ноября 2018

Упродовж 2016-2018 роки у провадженні Управління внурішнього контролю перебувало 9 кримінальних проваджень стосовно працівників НАБУ за ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем) та 15 кримінальних проваджень за ст. 365 КК України (зловживання владою або службовим становищем). Проте, жоден (!) зі співробітників Нацбюро не був притягнений до кримінальної відповідальності. За ці роки Управління НАБУ відзвітувало лише за 2 службових розслідування, в результаті яких працівників було притягнуто до дисциплінарної відповідальності: одного – за фактом перевищення службових повноважень у вигляді попередження про неповну службову відповідність, а другого – за фактом використання службових повноважень в особисних приватних інтересах, за результатами якого він був звільнений.

0
30 октября 2018

Самый интересный аспект – нарушение статьи 6 § 2 (презумпция невиновности). Поскольку следственные органы давали публичные комментарии для документального фильма на СТБ, в котором Криволапов был представлен заранее виновным в совершении убийства свидетелей. Хотя в дальнейшем по этим обвинениям он был оправдан. Таким образом, можно сказать так: хоть эти высказывания в итоге не повлияли на национальный суд и его оправдательный вердикт, ЕСПЧ все равно признал нарушение принципа презумпции невиновности.

0
25 октября 2018

Таємниця журналістської діяльності полягає у нерозголошенні анонімних джерел отримання інформації. Але чи завжди Європейський суд з прав людини стає на бік недоторканості гарантій професійної діяльності? Найчастіше так, проте існують винятки. Головне, що з’ясовує Суд: чи виправдовує мета засоби.

0
13 октября 2018

В предверье Дня защитника вспомнилось одно уголовное дело, которое вызвало желание написать эссэ, посвященное реалиям воинской службы. Кроме основного названия, было еще и альтернативное, – «Притча о доблестных солдатах и лицемерии командиров». Скоро выборы. Не удивлюсь, если фигуранты из высокого командования пройдут в парламент.

0